Деяким внутрішньо переміщених осіб треба буде пройти верифікацію – представник управління соцзахисту

Фото: minre.gov.ua

З 1 березня 2024 року набуває чинності постанова уряду, яка скорочує допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО), залишаючи виплати лише для окремих категорій таких людей.

Про які категорії йдеться – в програмі «Головне за день» на «Першому Західному»  розповів заступник директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Роман Андрес.

«Сума виплати не зменшується. Вона залишається в сталому розмірі – 2 та 3 тисячі, як і була. Водночас слід поділити на дві категорії одержувачів: ті, які будуть отримувати допомогу безумовно та ті, які отримають кошти після певної верифікації за відповідним зверненням. Зокрема, без такого звернення будуть продовжувати отримувати виплати пенсіонери, які отримують пенсію, меншу, ніж 9444 гривень. Також без звернення залишаться виплати для дітей-сиріт або залишених батьківського піклування. Не треба звертатись за верифікацією людям з інвалідністю І та ІІ груп, дітям, які мають інвалідність до 18 років», – зазначив посадовець.

Повторно із заявою, за його словами, повинні звернутись ті особи, які працевлаштувались, стали на облік в центр зайнятості або мають дітей, що навчаються.

Роман Андрес, скриншот з відео «Першого Західного»

«Це актуально для людей з регіонів, де ведуться бойові дії або є високий ступінь їх проведення і ми розуміємо, чому діти не можуть навчатись. За умови наявності таких дітей, батькам необов’язково ставати на облік в центр зайнятості. Водночас в інших регіонах, як їх прийнято називати «відносно безпечних», факт постановки на облік в центрі зайнятості або факт зайнятості, або інший факт отримання ваучера на перенавчення, є важливим. Ті місцевості, де немає можливості офлайн-навчання, а Львівська область  забезпечує формат офлайн-навчання, батькам слід ставати на облік в центрі зайнятості або працевлаштовуватись», – наголошує Андрес.

Таким категоріям потрібно буде звернутись із заявою до підрозділів соціального захисту або ЦНАПу. Детальна інформація про тих, кому потрібно звернутись з повторною заявою, є на сайті управління соцзахисту Львівської ОВА.

Чиновник також зазначає, що не можуть розраховувати на виплати ті, що мають депозити на понад 100 тисяч гривень, здійснили одномоментну купівлю на суму понад 100 тисяч гривень або придбали іноземну валюту на таку ж суму. Також, якщо у людини є житло на неокупованій території з площею понад 13 кв. м на 1 особу.

оренда квартири Львів

Новини