Діти з Верхньої Яблуньки, що на Львівщині, пішли до школи. Одіозного директора звільнили за прогули

Скриншот з відео «Першого Західного»

Директора школи в селі Верхня Яблунька, що на Львівщині, Івана Січака звільнили з посади. Майже три сотні дітей не навчались понад місяць. Батьки казали, що директор ображає та навіть б’є учнів. То ж не пускатимуть їх до освітнього закладу, допоки його не звільнять. Також в 2022 році Січака уже звільняли за нібито булінг учнів, але 2024-го він оскаржив це рішення та поновився на посаді. Поcпілкуватись з журналістами ТРК «Першого Західного» він не захотів.  

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Торік учні школи у Верхній Яблуньці виганяли директора Івана Січака з освітнього закладу з криками «Геть». Коли в 2024 році Верховний Суд поновив Січака на посаді, батьки щодня збиралися біля школи на мирні акції протесту проти директора.

«То його хобі – принижувати. Він обзиває дітей, каже: «такий», «такий». Може і бити», – говорить мама учня Верхньояблунської школи Ірина Саман.

«Дочка виходила до дошки, коли він викликав. Щось там не знала, то він дочку вдарив, дочка відбилася, пішла сіла за парту. То його рідна донька була», – розповідає про свою однокласницю і  доньку директора Ірина Костів.

«Також я вчилася з його дочкою в класі. Він ображав всіх. Не тільки свою дочку. Але бив лише її. Я не можу допустити, щоб він мою дитину ображав», – говорить мама учениці Верхньояблунської школиМарія Грицик.

Марія Грицик, скриншот з відео «Першого Західного»

«Він був поновлений 19 березня цього року і не з’являвся без жодних поважних причин. Де наш директор? Чому він з нами не спілкується?» – запитує голова батьківського комітету Верхньояблунської школи Петро Іванюк.

Журналістам теж не вдалося поспілкуватись з Іваном Січаком ні телефоном, ні особисто. У його помешканні, здавалося би, ні душі. Але зображення на будинку підкреслюють не надто приязне ставлення до директора.

Отож із кінця березня освітній процес у Верхній Яблуньці був на паузі. Батьки дітей до школи не пускали.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Згідно з чинним законодавством, звільнити директора може тільки Боринська територіальна громада. 17 квітня вона й видала відповідний наказ. Івана Січака звільнили за прогули. Тож уже 18 квітня діти у Верхній Яблуньці пішли до школи.

оренда квартири Львів

Новини