Для економіки краще розмежовувати повітряні тривоги – Ілля Несходовський
- Середа, 06 грудня 2023
У профільному Комітеті Верховної ради підрахували втрати економіки від простою під час масштабних повітряних тривог. З’ясувалось, що минулого року за день простою в таких випадках економіка недораховувалася до 7,5 мільярдів гривень.
Тому ідея градації повітряних тривог є виправданою. Так вважає економіст, керівник аналітичного напряму мережі «АНТС» Ілля Несходовський.
Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».
«Було би корисно, щоб влада оголошувала рівні загрози. Наприклад, рівень загрози через «Шахеди», рівень загрози через балістичні ракети. Відповідно, люди би приймали більш об’єктивне рішення. Збитки на сьогоднішній день набагато менші через те, що підприємства не зупиняються так, як вони це робили рік тому», – говорить економіст.
На його думку, в усіх приміщеннях, на підприємствах має бути оголошення тривоги, а людина вже сама буде визначати прийнятний ступінь небезпеки. Водночас змушувати людей працювати під час будь-якої тривоги він також вважає неприпустимим. Так само, як штрафувати працівника за те, що він вибирає йти в бомбосховище.
«Поліція має на такі випадки реагувати. Водночас люди мають визначатись самостійно. Але знову ж таки, якщо є якась реальна загроза, наприклад, балістика, і вона скерована в конкретний напрямок, то закликаю всіх реагувати на це. Бо рівень збиття таких ракет не є високим. Якщо просто злетів МіГ, на моє переконання, це такий жовтий рівень загрози і вам вирішувати. Але бажано, щоб ви знаходились біля того місця, де можна швидко спуститись у сховище. Щоб у випадку збільшення загрози, не шукати його по всьому місту», – говорить Ілля Несходовський.
Він також наголошує, що заяви підприємців про те, що податкова може штрафувати їх за ігнорування тривоги і приймання розрахунків безготівкою, є міфом і лякалками. Податкова служба, за його словами, не має жодних юридичних підстав для таких дій.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин