Для екстреного відновлення електроенергетики Україна потребує 1 млрд доларів – Шмигаль

Фото: КМУ

Для відновлення енергетичної системи Україна потребує 1 мільярд доларів. Зокрема, 500 мільйонів доларів для підтримки електроенергетики і ще таку ж суму для сектору централізованого теплопостачання.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Ради ОЕСР

За його словами, план відновлення передбачає три етапи. Але головним пріоритетом наразі є етап виживання – швидкого відновлення критичної інфраструктури та енергетичного сектору для проходження зимового періоду.

Останні атаки рф на електроенергетичну систему призвели до того, що половину енергетичної інфраструктури України було пошкоджено. Ці пошкодження призвели до дестабілізації електромережі та необхідності застосування планових та позапланових відключень електроенергії в країні. Це впливає на всі сектори економіки та соціального життя України.

«Орієнтовна вартість екстреної підтримки електроенергетики оцінюється в 500 млн дол США. Орієнтовна вартість екстреної підтримки сектору централізованого теплопостачання оцінюється ще в 500 млн дол США», – наголосив прем’єр-міністр.

Якщо говорити про загальну оцінку потреб на відновлення, то Світовий банк, Єврокомісія та Уряд презентували спільний звіт з першою об’єктивною оцінкою потреб України.

Відповідно до звіту потреби оцінюються у $349 млрд і це станом на 1 червня 2022 року. За попередніми оновленими оцінками Світового банку та Уряду України потреби на відбудову зростуть до 500-600 млрд доларів.

оренда квартири Львів

Новини