До Альянсу оборонних індустрій долучилося 38 компаній з 19 країн – МЗС України

Фото: МЗС України

Перший Міжнародний Форум Оборонних Індустрій (DFNC1) обʼєднав 252 компанії з понад 30 країн, які виробляють повний спектр озброєння, військової техніки та оборонних систем. Зокрема, до Альянсу оборонних індустрій долучилося 38 компаній з 19 країн.

Про це повідомляє МЗС України.

В Україні подія такого масштабу відбулася вперше. Участь у заході взяли виробники танків, артилерії, дронів, боєприпасів, розробники інноваційного програмного забезпечення та власники унікальних складних технологій з держав-партнерів. Крім того, долучилися українські державні та приватні підприємства оборонно-промислового комплексу – як розгалужені групи компаній, так і defence-tech стартапи.

Форум Оборонних Індустрій відкрив президент Володимир Зеленський. Зі спеціальними відеозверненнями виступили високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та представники країн-партнерів. Виступив з промовою Ерік Шмідт, засновник Schmidt Futures. Почесними спікерами Форуму стали міністр оборони Словаччини Мартін Скленар та заступниця генерального секретаря НАТО Венді Гілмор.

Зазначалося, що Україна має необхідну базу, щоб побудувати потужний оборонно-промисловий комплекс. На українських підприємствах вже виробляються артилерійські боєприпаси та набої, артилерійські системи натовського калібру 155 мм, а також унікальні автоматизовані системи: морські дрони, БпЛА великої дальності, ракети, протитанкові комплекси. Темпи розвитку українського виробництва та українських технологій постійно зростають.

В рамках Форуму українські компанії підписали 20 документів з іноземними партнерами. Йдеться про угоди та меморандуми про виготовлення дронів, ремонт та виробництво бронетехніки та боєприпасів. Серед форматів співпраці – спільне виробництво, обмін технологіями, постачання комплектуючих.

Під час Форуму Оборонних Індустрій президент Зеленський анонсував низку нових ініціатив для зміцнення оборонної співпраці. Зокрема, для галузі буде введений спеціальний економічний режим.

Також буде створений спеціальний Оборонний фонд, яким оперуватиме Міністерство оборони. Він поповнюватиметься за рахунок дивідендів оборонних підприємств та прибутку від продажу конфіскованих активів РФ. Кошти розподілятимуться за трьома напрямами: благоустрій воїнів, військова інфраструктура та розробка нових технологій. Це дозволить Міноборони залучити ще одне джерело фінансування – додатково до держбюджету та приватних інвестицій.

Важливою подією форуму стало створення Альянсу оборонних індустрій, долучитися до якого може кожен виробник озброєння та військової техніки з різних країн світу. На момент закриття Форуму до Альянсу оборонних індустрій долучилося 38 компаній з 19 країн.

оренда квартири Львів

Новини