До засідання G20 атаки по критичній інфраструктурі України можуть посилюватись – експерт

Фото: ДСНС

Удари по енергетичній інфраструктурі  України пошкодили українську енергосистему. Однак, запас міцності у неї ще є. Вона достатньо розгалужена і стабільна, але її витривалість не безконечна.

Про це в ефірі «Першого Західного» заявив директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

«Проблема в тому, що б’ють по підстанціях енергетичного розподілу, по підстанціях видачі потужностей теплових електростанцій. А ТЕС у нас є ключовими, оскільки вони є балансуючими. Я думаю, що треба посилювати аварійних запас. Це питання має вийти на рівень урядовий рівень, вищий державний рівень, РНБО. Крім того, треба посилювати над конкретними об’єктами систему протиракетної оборони», – вважає Володимир Омельченко.

За його словами, експерти раніше попереджали уряд про можливі сценарії знищення енергетичної інфраструктури, однак влада їх не слухала і не готувалась до таких подій.

«Ніхто не слухав. Планували збільшувати експорт електроенергії. Навіть міністри говорили, що ми будемо торгувати електричною енергією і допоможемо Європі позбутись російського газу, Україна забезпечить всю Європу. В результаті вийшло навпаки: ми самі залишились без електроенергії, мільйони мешканців знаходяться в умовах темряви. Все треба робити вчасно, але в нас з прогнозами завжди погано», – каже експерт.

На його думку, ситуація з безпекою української енергосистеми буде ускладнюватись до дати проведення саміту в Індонезії G20. На ньому Росія хоче висунути ультиматум, а для цього їй потрібні аргументи.

«А що на думку терористів може бути аргументом? Це терористичні акти в нашому випадку проти енергетичної інфраструктури, проти життєзабезпечення населення», – вважає Володимир Омельченко.

Новини