Долар росте через політику Нацбанку – експерт з питань економіки

Фото: Pixabay

Долар рекордно виріс до 39 гривень. Валюта подорожчала до нового історичного максимуму.

Про те, чому це відбулося і що очікувати далі, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» пояснив економіст, керівник проєкту «Софтінвест консалтинг» Олексій Другов.

«В нас на валютному ринку не головне, що там відбувається, скільки приходить допомоги, які є ринкові сили. В нас є головна сила, яка визначає курс долара – це Національний банк України. Захоче – він зробить вам завтра 40 гривень за долар, захоче – зробить 38. Зараз надійшли кошти, то є можливості.

Впродовж останніх 2 тижнів обороти зменшились на міжбанківському ринку торгів в порівнянні з тим, що було раніше. Відповідно, Нацбанку легше тримати 38, ніж це було місяць тому.  Але він взяв і зробив так, що курс виріс», – говорить експерт.

На його думку, Нацбанк домовився з МВФ та іншими кредиторами про те, що вони допомагають, а в Україні намагаються «стабілізувати бюджет за рахунок курсу долара».

«Допомога ж заходить, її продають. Можна продавати по 37, а можна по 40. Різниця буде – 10%. На тому ж 1 мільярді буде 100 мільйонів доларів», – пояснює Олексій Другов.

оренда квартири Львів

Новини