Дощі та багнюка сповільнюють темпи бойових дій в Україні – ISW

Фото: ЗСУ

Несприятливі погодні умови продовжують сповільнення бойових дій як із боку Сил оборони, так і з боку окупантів.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) за 2 грудня, пише Українська правда.

Як зазначається, погані погодні умови продовжують сповільнювати темпи українських та російських бойових дій по всій лінії фронту, але не зупиняють їх повністю.

Речник командування Сухопутних військ Збройних сил України підполковник Володимир Фітьо заявив, що російські війська активно застосовують авіацію на Бахмутському напрямку, коли це дозволяє погода.

Він додав, що погода не впливає суттєво на вогонь російської артилерії на Бахмутському напрямку.

Крім того, російські військові блогери 1 грудня стверджували, що сильний вітер під Бахмутом і на заході Запорізької області завадив російським військам використовувати безпілотники й артилерію протягом останніх двох днів.

Один із цих блогерів стверджував, що хоча невеликий дощ дозволяє російським військам проводити повітряну розвідку поблизу Вербового (9 км на схід від Роботиного), багниста місцевість ускладнює просування піхоти і колісної техніки на заході Запорізької області.

Він додав, що російські війська можуть пересуватися лише на гусеничній техніці, а українські війська продовжують інтенсивний артилерійський вогонь, незважаючи на погані погодні умови на заході Запорізької області.

Пособник окупантів у Запорізькій області Володимир Рогов 2 грудня показав кадри, на яких видно дороги в болоті на лінії Роботине-Новопрокопівка-Вербове на заході Запорізької області, і заявив, що ці умови практично знерухомили українську колісну техніку, змушуючи Сили оборони проводити атаки лише піхотою.

На додаткових кадрах Рогова видно нашестя щурів і мишей в українському окопі в Запорізькій області, що, за його словами, є наслідком холодної погоди в регіоні.

Ключові висновки ISW за 2 грудня:

Погані погодні умови продовжують сповільнювати темпи українських і російських бойових дій на всій лінії фронту, але не зупиняють їх повністю.

У ніч з 1 на 2 грудня російські війська завдали чергову серію ударів «Шахедами» та ракетами по південній Україні.

Представники України і МАГАТЕ повідомили, що ЗАЕС була повністю відключена від усіх зовнішніх джерел енергії на п’ять з половиною годин в ніч з 1 на 2 грудня, що стало восьмим повним відключенням станції – всі вони відбулися під час російської окупації.

Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США запровадило санкції проти трьох третіх осіб, які беруть участь у транспортуванні російської нафти за ціною, вищою за встановлену «Великою сімкою».

Міністерство оборони Росії просигналізувало, що, ймовірно, має намір і надалі покладатися на схеми прихованої мобілізації призову для будь-якого потенційного збільшення чисельності російської армії.

Політика Кремля щодо ролі мігрантів у зміцненні промислового потенціалу Росії залишається непослідовною.

Погроза міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова від 30 листопада на адресу Молдови, можливо, підбадьорила деяких проросійських діячів до спроб посіяти політичну нестабільність і розкол у Молдові.

Російські війська продовжували наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, під Авдіївкою, на захід від Донецька, у прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей, а також на заході Запорізької області і просунулися вперед поблизу Авдіївки.

Як повідомляється, українські партизани здійснили партизанську атаку на російських військових в окупованому Мелітополі Запорізької області 1 грудня.

оренда квартири Львів

Новини