Доїзд швидких може стати довшим, якщо екстрену медицину львівська влада вижене з Миколайчука – Андрій Васько
- Понеділок, 26 лютого 2024
Екстрену медичну допомогу просять звільнити приміщення на вул. Миколайчука у Львові. Керівництво служби заявляє, що у Першому територіальному медоб’єднанні міста хочуть достроково розірвати договір оренди, хоча він – до 2027 року.
Як це може вплинути на безперебійне надання екстреної медичної допомоги в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів керівник обласного Центру екстреної медицини та медицини катастроф Андрій Васько.
«Так історично склалось, що ми не маємо своїх приміщень. Ми орендуємо приміщення в різних територіальних громад для того, щоб використовувати їх під пункти базування і наші логістичні потужності. Частину приміщень на території міста Львова ми орендуємо в Львівської міської ради на базі комунальних закладів міськради, як правило, медичних закладів.
Зараз йде мова про гаражні приміщення медичного комплексу на Миколайчука, 9. Там знаходиться підрозділ на 12 бригад екстреної медичної допомоги, оперативно-диспетчерський відділ і великий логістичний вузол», – пояснює медик.
Він каже, що його підрозділ, фактично, є логістичною службою надання допомоги, бо забирають пацієнта з місця надзвичайної ситуації і перевозять до медичного закладу. Здебільшого, найбільшу кількість пацієнтів госпіталізовують в лікарні міського підпорядкування: лікарню на Миколайчука та 8-му лікарню на Навроцького.
Якщо в їхньої служби заберуть гаражі: допоміжні логістичні приміщення на Миколайчука – їм доведеться забирати звідки всю інфраструктуру екстреної медичної допомоги, оскільки їм потрібно велика кількість технічного ресурсу.
При цьому він наголошує, що, наприклад, з Нацполіцією чи ДСНС Львівська міськрада не розриває договори оренди, хоча вони також орендуть міські об’єкти нерухомості.
«В нас фізично немає куди перемістити ці ресурси. Якщо звідти забереться база, то доїзд в цей район буде подовжений. І це нераціонально і нелогічно, бо ставить під загрозу здоров’я львівської громади. Це місце – найзручніше для пацієнта, бо рівновіддалене від всіх точок густонаселеного району. Переміщатись в межах 1 кілометра можна, але якщо перебазовуватись далі – то виникне проблема з диспропорційним покриттям пунктами базування екстреної медичної допомоги», – говорить Андрій Васько.
Він вважає, що це питання має бути не про містечкові інтереси чи політику, а про державне стратегічне питання надання екстреної медичної допомоги мешканцям області.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин