Дозвіл бити британською зброєю територію РФ є сигналом для інших країн зробити те саме – політолог

Фото: Thomas Peter, PA Wirе

Росія погрожує вдарити по військових об’єктах Великої Британії. Причиною такої реакції стали слова глави МЗС Великої Британії Девіда Кемерона про дозвіл бити британською зброєю по території РФ. Ця заява стала ключовою під час нещодавнього візиту британського високопосадовця до України.

Так вважає професор політології та міжнародних відносин НУ «Львівська Політехніка» Микола Бучин. Свою думку він озвучив в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».

«Якщо говорити про дозвіл вражати цілі на території РФ без обмежень британською зброєю, то це дуже важлива заява. Ми в Україні маємо зброю, яка суттєво допомогла нам збільшити шанси на перемогу у війні, якщо б ми мали можливість вражати нею військові та інші обєкти на території Росії. Тривалий час Захід нас обмежував, боячись ескалації, а зараз «лід розтанув». Ми бачимо заяви від країн Балтії, тепер з боку британського глави МЗС. Вони є важливими з військової точки зору і водночас політично інформаційної, бо вони є певним сигналом для інших країн про те, що можливо варто послідувати за цим прецедентом», – переконаний політолог.

Тобто, інші країни, з його слів, теж можуть почати знімати обмеження стосовно використання наданої нам зброї, що збільшуватиме наші шанси на перемогу, а РФ – на поразку.

На його думку, на Заході нарешті почали розуміти реальність загрози, що йде від Росії. Якщо Україна програє, то наступною буде сама Європа. Звідси також і заява Макрона про ймовірність введення французьких військ в Україну.

«Для Макрона – це є можливість не тільки провадити політичну риторику, але й на практиці набрати цих бонусів.  Тобто, якщо його ці приватні слова і бравадні обіцянки будуть дисонувати з реальністю і він не захоче відправляти війська, то це йому, швидше, зашкодить в сенсі іміджу і політичних рейтингів. І навпаки, якщо він у разі потреби, свої слова підкріпить діями – це точно додасть йому політичних бонусів. Тому я реально сприймаю таку ймовірність, хоча навряд чи це станеться сьогодні-завтра», – вважає Микола Бучин.   

оренда квартири Львів

Новини