Дрогобицька громада планує наступного року повністю вирішити питання житла для переселенців

Фото: drohobych-rada

З початку великої війни Дрогобиччина  прихистила у себе понад 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Частина з них вже повернулись додому, а частина залишається в місті.

Про те, як в Дрогобицькій громаді планують вирішити житлове питання  в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів голова Дрогобицької територіальної громади Тарас Кучма.

За його словами. 20 тисяч – це офіційна цифра, але реальна була втричі більшою, оскільки не всі переселенці  реєструвались. Зараз в громаді проживають близько 12 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З них в Дрогобичі на постійно точно залишиться до 7 тисяч.  Це люди, в яких знищені будинки і і їм нема куди повертатись.

«Ми провели опитування і дізнались, що людям не треба тимчасового житла, їм потрібне нормальне житло.  За допомогою наших міст-побратимів з Чехії, Польщі, Франції, Італії ми вирішили старі наші гуртожитки переобладнувати на повноцінні одно-, двокімнатні квартири. І ми це зробили, нам це вдалось. І вже понад 160 осіб живе в таких квартирах. При цьому там все було забезпечено: від постільної білизни до техніки», – сказав Тарас Кучма.

Каркасний будинок в Дрогобичі, скриншот з відео

Ще один будинок  для переселенців зводять з нуля. Це каркасний будинок, де проживатимуть багатодітні сім’ї. Там також будуть одно- та двокімнатні. Однак, однокімнатні будуть мати площу – 56 квадратних метрів. Незабаром планують його відкриття.

Загалом, на думку Тараса Кучми, до кінця наступного року у громаді вирішать житлові питання для внутрішньо переміщених.

«Ті підприємства, які до нас переїхали, вони для своїх робітників будуть будувати житло і їх розселяти. Це дуже позитивний приклад і нам це вдасться зробити разом з тими релокованими підприємствами, які сюди переїхали. А їх понад 18. І їм не вистачає робочих рук. Тому і роботи в нас є багато», – говорить голова Дрогобицької громади.

оренда квартири Львів

Новини