Два міста Львівщини потрапили до п’ятірки «прозорих» міст України

Фото: ti-ukraine.org

Transparency International Ukraine презентувало дослідження прозорості українських міст за 2023 рік. Статус «прозоре місто» отримали Львів, Тернопіль, Мукачево, Дніпро, Дрогобич – це ті міста, які продемонстрували зростання рівня прозорості і мають найкращі практики взаємодії зі своєю громадою через різні електронні сервіси.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

Натомість 23 міста стали «частково прозорими», а 52 міста України визнали «непрозорими».

«Уже 7 років ми проводимо дослідження рівня прозорості міст України. До повномасштабного вторгнення був стрімкий ріст по прозорості. Багато міст ставали прикладом не тільки для міст України, але й для міст за кордоном. На жаль, після вторгнення, ситуація кардинально змінилася, але запит на прозорість залишається як у містян так і в місцевої влади», – відзначив виконавчий директор Transparency International Ukraine Андрій Боровик.

Цьогоріч рейтингу між містами України не формували, а присвоювали містам категорію «прозоре місто», «частково прозоре» і «непрозоре», на основі аналізу діяльності міських рад за 40 критеріями. Участь у дослідженні взяло 80 міст України.

Відтак, серед 80 міст, які взяли участь в дослідженні, середній рівень прозорості становить 42,3%. 52 міста є «непрозорими» (Бориспіль, Запоріжжя, Ірпінь, Умань, Харків, Черкаси, Самбір, Полтава…) 23 міста стали «частково прозорими» (Київ, Одеса, Луцьк, Калуш, Вінниця, Хмельницький, Чернівці, Чернігів, Івано-Франківськ..).

І лише 5 міст отримало категорію «прозоре місто» – Львів, Тернопіль, Мукачево, Дніпро, Дрогобич.

Це ті міста, які продемонстрували зростання рівня прозорості і мають найкращі практики взаємодії зі своєю громадою. У цих містах відбувається онлайн-трансляція різних засідань, пропонують своїм мешканцям різні електронні сервіси, створили інструменти для подання скарг чи різних даних через чат-боти, інформують про роботи комісій, місця сезонної торгівлі, продаж майна через аукціони та інше.

оренда квартири Львів

Новини