Два райони Львівщини повністю позбулися усіх комуністичних пам’яток

Фото: З. Миляник, Фейсбук

Цього тижня у Золочівському і Яворівському районах демонтували останні пам’ятки комуністичного режиму. Так, на Золочівщині таких пам’яток налічувалося 51, а на Яворівщині – 26. Загалом в області залишилось орієнтовно 30 таких пам’яток.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Дякую Золочівському і Яворівському районам за якісно проведену роботу та демонтаж пам’яток тоталітарного минулого, які прославляють радянську владу, у встановлені строки.

Закликаємо громади області до кінця року провести перевірки щодо виявлення пам’яток комуністичної доби та демонтувати їх, адже процес декомунізації є дуже динамічним і з часом на територіях громад виявляють пам’ятки, про які раніше не було відомо. Декомунізація в області має завершитися до кінця року», – зазначив перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик.

Завтра, 16 листопада, у Львівській ОВА  відбудеться засідання обласної робочої групи з питань декомунізації, під час якого заслухають представників громад, де досі є об’єкти, пов’язані з радянським режимом.

Як розповів директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОВА, член робочої групи Юрій Горун, загалом на Львівщині залишилось орієнтовно 30 комуністичних пам’яток.

«Найгірша ситуація у Лопатинській та Сокальській громадах на Червоноградщині. Зокрема, у Лопатинській громаді ще 13 об’єктів підлягають демонтажу. У Львівській області загалом залишилось орієнтовно 30 пам’яток комуністичного режиму у 5 районах.

Упродовж року виїзні засідання щодо декомунізації відбулися у кожному районі області, під час яких обговорили плани щодо очищення території районів від радянського минулого та ознайомилися з ходом виконання демонтажних робіт. Наступного року обласна робоча група планує поділитися досвідом роботи по декомунізації з іншими західними областями України», – повідомив Юрій Горун.

оренда квартири Львів

Новини