​​ «Диверсанти спецназу Путіна»: ДБР і СБУ довели причетність росіян до вибуху складу ЗСУ у Сватове

Вибухи у Сватове. Фото: Ukrainian Military Pages

Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України довели російських спецслужб до вибухів у 2014 році військових складів у Чехії, а також військових складів у Сватово Луганської області у 2015 році.

Про це повідомляють пресслужби ДБР та СБУ.

Зазначається, що Служба безпеки та ДБР встановили особи всього командного складу та ключових співробітників однієї з найбільш засекречених російських спецслужб – сил спеціальних операцій ЗС РФ.

Серед них – чинний командувач генерал-майор Валерій Флюстіков та колишній охоронець Путіна Олексій Дюмін, який у 2014 році обіймав посаду командира спецназу російського ГРУ.

На підставі зібраних доказів обом фігурантам та ще 25 представникам сил спецоперацій ЗС РФ, а також їхнім пособникам з числа бойовиків «Л/ДНР», повідомлено про підозру за ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія).

Кадрові співробітники російської спецслужби причетні до резонансних убивств і диверсій на території України та Євросоюзу, у тому числі до підриву військового об’єкта в Чехії.

Через «специфіку» завдань сили спецоперацій підзвітні начальнику генштабу РФ, але «в окремих випадках» підпорядковуються безпосередньо Путіну.

Встановлено, що за вказівкою кремля у 2015 році представники цієї спецслужби організували підрив об’єднаного складу ракетно-артилерійського озброєння ЗСУ у місті Сватове на Луганщині.

У результаті багатоетапної оперативної роботи співробітники СБУ і ДБР встановили всю послідовність підготовки та вчинення цієї диверсії, а також ідентифікували її організаторів та виконавців.

За даними слідства, для підриву арсеналу російські спецпризначенці задіяли комплекс радіоелектронної боротьби «Леєр-3» з трьома дронами «Орлан-10».

29 жовтня 2015 року це озброєння було переміщено з тимчасово окупованого Донецька на передові позиції бойовиків «Л/ДНР» у район міста Первомайськ, що на Луганщині.

Звідти агресор запустив дрони у напрямку складу ЗСУ у Сватовому. При наближенні до об’єкта російські безпілотники скинули на нього запалювальні гранати з парашутною системою.

Унаслідок ворожого влучання на складах відбулась детонація всього запасу боєприпасів, які там зберігались.

Також співробітники СБУ та ДБР у взаємодії з чеськими партнерами встановили причетність сил спецоперацій ЗС РФ до підриву складу з озброєнням у місті Врбетице в Чехії у 2014 році.

Таким чином Кремль намагався послабити оборонний потенціал східного флангу НАТО і розхитати внутрішньо-політичну обстановку в Центральній Європі.

Після повномасштабного вторгнення диверсанти сил спецоперацій ЗС РФ періодично атакують позиції Сил оборони у прикордонних районах на півночі та сході України.

Під час «вилазок» ці ДРГ намагаються нападати на бійців ЗСУ і Держприкордонслужби та підривати їхні військові об’єкти.

При цьому нерідко «цілями» ворожих диверсантів стають цивільні місцеві жителі, їхні будинки і автівки.

Співробітники СБУ встановили всіх осіб, причетних до згаданих злочинів проти України та держав ЄС.

Вживається комплекс заходів для їх притягнення до відповідальності.

оренда квартири Львів

Новини