Ефект від передачі західної зброї відчуємо на початку червня – Олександр Коваленко

Фото: Agenciametodo

Для того, аби відчути ефект від постачання західної зброї безпосередньо на лінії фронту, має надійти достатня кількість усієї заявленої номенклатури. Насамперед її отримають ті підрозділи, які перебувають у найбільш складних умовах. А це – кожен напрямок по лінії бойового зіткнення. Результати дії озброєння будуть помітними вже на початку червня. Про це у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» розповів Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив».

Відеоверсія розмови – тут.

– За останні дні почастішали злети ворожих МіГів та фіксація фальш цілей. Якою загалом є ситуація у повітряному просторі України?

– Росія не відмовляється від стратегії енергетичного терору. Відтак цілком очевидно, що відбувається підготовка до чергового комбінованого ракетного удару. Польоти МіГ-31 це – відволікання уваги, постійне перебування наших засобів протиповітряної оборони у повному контролі повітряного простору. Окрім того, це ще й тренувальні польоти. Тож ракетні удари як були, так і будуть продовжуватися.

У росіян – недостатньо ресурсу, але Вовчанськ вони не залишать

– Силам ЗСУ вдалося стабілізувати ситуацію на Харківщині. Чи відмовляться ворожі війська від задуму окупувати цей регіон і, зокрема, обласний центр?

– У росіян немає стільки ресурсу, щоб проводити масштабну операцію із захоплення чи оточення Харкова. У них немає ресурсу, щоб захопити усю Харківську область. Тож вони продовжуватимуть у прикордонній смузі, у напрямку на Липці та Вовчанськ ще деякий час тримати інтенсивність рейдових дій, розпочатих 10 травня. Але для цього їм потрібен ресурс. Відтак, вони почнуть передислоковувати саме в цю локацію підрозділи з інших груп військ. Це ще раз підтверджує, що росіяни обмежені в можливостях проводити глобальні, більш масштабні військові операції.

Але Вовчанськ вони не залишать. Вони будуть намагатися повністю взяти цей населений пункт під свій контроль. Хоча і для них там зараз ситуація не найкраща, а коефіцієнт корисної дії цього загального прориву – не високий.

Накопичувальний ефект від західної зброї відчуємо у червні

– Росіяни на своїй території підтягують усі сили та резерви і бють по Україні. Ми фактично могли б відповісти ударами, скерованими вглиб Росії, але не маємо на це дозволу від Заходу. За яких умов ми могли б збити військовий потенціал ворога?

– На жаль, постачання зброї залежить не лише від бюрократії, логістики, можливості передавати боєздатну техніку, а не ту, що одразу потребує ремонтних робіт, а й від накопичувального ефекту. Це також – важливий елемент, оскільки усім підрозділам однаково неможливо передати усю номенклатуру. Номенклатуру отримують ті підрозділи, які перебувають у найбільш складних умовах. Це – кожен напрямок по лінії бойового зіткнення. Тому накопичувальний ефект від передачі зброї відчуємо лише на початку червня. Це вже буде відчутний вплив західної зброї, насамперед американської.

Розмовляли Ніна Сукач, Стас Гордієнко

Записала Олеся Когутич

оренда квартири Львів

Новини