Економіка на «воєнних рейках» багатьом не сподобається – народний депутат

Фото: uifuture.org

Заклики перевести українську економіку на воєнні рейки звучать все частіше. Особливо в умовах, коли скорочується західна допомога.

Про те, чи можливо це в сучасних умовах в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» розповів народний депутат України Дмитро Наталуха.

Скриншот з відео «Першого Західного»

«Це така річ, яка дуже багатьом може не сподобатись. Це важка і відверта дискусія, яку треба провести передусім з населенням і учасниками економічного процесу. Тому що під час Другої Світової в Британії існувало міністерство праці, яке в імперативному порядку розподіляло хто куди їде працювати:  в який регіон, на яке підприємство. Нікого не цікавило де ти живеш, де в тебе родина. Бачили, що на півночі бракує рук – визначали, в якому регіоні є вивільнені працівники і їх відправляли туди.

Друга історія – це збільшення кількості робочих годин. Ми зараз маємо робочий день по 8 годин, економіка на «воєнних рейках передбачає до 12-14 годин», – зазначає депутат.

Ще одна особливість воєнних рейок – це виробництво речей, які бізнесу можуть бути не цікаві. Але завдання буде ставити держава, відповідно від потреб української армії.  Цей момент, за словами Наталухи, важко назвати ринковим. Хоча, попри війну, Україні вдалось зберегти ринкову економіку, що є позитивним.

«Ми намагаємось не створювати умов, за яких бізнес не може робити те, що він звик робити або те, що в нього виходить найкраще. Тобто, «не нарізати йому завдання». Але чи можна говорити, таким чином, про ефективне забезпечення тилу і фронту. І головне, що якщо робити це без діалогу з підприємцями і бізнесом, то можна дійти до певного спротиву і певного суспільного напруження. Тому треба чесно сказати, що економіка на «воєнних рейках» – це не ринкова економіка. Це не про конкуренцію і вільний вибір продукції для виробництва. Це доволі жорсткий контроль за ресурсами», – пояснює Дмитро Наталуха.

оренда квартири Львів

Новини