Екскомандувач Сухопутних сил США в Європі: Удари РФ по цивільних в Україні підштовхують США дозволити бити по РФ

Фото: Голос Америки

Удари Росії по цивільних об’єктах і зокрема смертоносний обстріл Росією торговельного центру «Епіцентр» в Харкові, що відбувся в суботу, підштовхують США до того, щоб знизити стандарти для застосування американської зброї проти цілей на території Росії.

Про це заявив колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Марк Гертлінг в інтерв’ю CNN в понеділок, пише Голос Америки.

 «Всередині адміністрації Байдена тривають значні дискусії» щодо того, чи має Україна застосовувати американську зброю для ударів по території Росії, каже Гертлінг і зауважує, що існують потужні політичні та військові аргументи, щоб цього не робити. Зокрема, дозволивши Україні застосовувати американську зброю по цілях в Росії, США мають бути готовими відповісти на потужну кампанію російського президента Путіна, який стане активно стверджувати, що США нападають на Росію буцімто з використанням «українських проксі сил», каже аналітик.

В інтерв’ю Голосу Америки речник Держдепартаменту США Метью Міллер заперечив існування розбіжностей в позиціях щодо атак по території Росії зброєю США між Пентагоном, Держдепом та Білим домом. «Коли йдеться про використання зброї наданої США – ми не робимо можливими удари на території Росії», – говорить Міллер.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що Україна має право застосовувати надану зброю по цілях на російській території. Відповідаючи на питання преси в понеділок Столтенберг зауважив, що Росія проводить агресію, а українці мають право захищатися відповідно до Статуту ООН та інших міжнародних законів.

«Коли ми передаємо зброю Україні, то вона вже не наша – це українська зброя», – сказав генеральний секретар, наголосивши, що альянс не вважає себе учасником війни, а лише допомагає Україні оборонятися.

На те, що Стаття 51 Статуту ООН дає право на самооборону звернув увагу і колишній посол США в Росії Майкл Макфол. «Якщо російські військові базовані в Росії нападають на мешканців Харкова, ті мають право відбиватись», – твітує експерт.

Коментуючи ситуацію на полі бою, Гертлінг вказує, що ситуація складна, але Україна докладає зусиль із мобілізації, а також чекає на відновлення поставок.

А от адмірал США у відставці Джеймс Ставрідіс не передбачає значних зрушень в ситуації на полі бою влітку. Ставрідіс прогнозує що влітку «сили будуть статичними, не буде великих здобутків тієї чи іншої сторони».

В коментарі MSNBC в неділю Ставрідіс висловив сподівання, що наприкінці цього чи на початку наступного року може з’явитись справжня можливість для перемовин, але лише за умови якщо підтримка Заходу залишиться, а Росія продовжить втрачати величезну кількість військових.

оренда квартири Львів

Новини