Електронні лікарняні: українці за понад рік оформили більше як 10 млн таких документів

Фото: Informator.ua

Українці за понад рік запуску електронних лікарняних отримали більше як 10 млн таких документів. Цей цифровий сервіс став одним із найбільш популярних в Україні.

Про це повідомляє Міністерство оборони здоров’я України.

Зазначається, що водночас в електронній системі охорони здоров’я 74 тисячі лікарів створили 11,6 млн медичних висновків про тимчасову непрацездатність, на підставі яких для працевлаштованих українців формуються е-лікарняні.

Так, запроваджені зміни дозволили розділити процес відповідальності медичної та соціальної сторін. Адже тепер лікар відповідає за те, щоб пацієнт пройшов якісне лікування, і показники його здоров’я нормалізувались. Водночас соціальна сторона забезпечує оформлення та нарахування виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Окрім цього, реформа спростила процес оформлення лікарняних і для пацієнтів. Адже більше не потрібно збирати підписи і печатки на бланку, передавати документ роботодавцю чи навіть знов іти до лікарні за заміною документа, якщо під час оформлення лікарняного була допущена помилка. Тепер неточності у створенні лікарняних трапляються рідше, адже лікар самостійно не вносить інформацію про пацієнта. Усі необхідні дані підтягуються автоматично.

«Електронні лікарняні стали важливим кроком у депаперизації сфери охорони здоров’я, – зазначила  заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. – Реформувати лікарняні до цього намагалися протягом 10 років. Минулого року нам вдалось впровадити цю реформу. Так, завдяки цифровізації процеси оформлення документа та отримання відповідних страхових виплат значно спростилися. Щобільше, з впровадженням реформи мінімізувалися корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних».

Нагадуємо, МОЗ також спростило процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність для українців, які через російську військову агресію були змушені виїхати до сусідніх країн.

оренда квартири Львів

Новини