Електронної повістки в змінах до ЗУ «Про мобілізацію» не буде – народний депутат

Фото: rada.gov.ua

Комітет з оборони ВРУ завершив розгляд правок законопроєкту «Про мобілізацію» і невдовзі народні обранці голосуватимуть за нього у другому читанні.

Про те, які зміні передбачили законотворці, в програмі розповів народний депутат України Олексій Гончаренко.

Він нагадав, що напередодні Володимир Зеленський підписав кілька законів, які перегукуються з законопроєктом «Про мобілізацію». Зокрема, закон № 10062 про «Електронний кабінет» військовозобов’язаного».

«Президент підписав закон про введення «Електронного кабінету», так звані Реєстри військовозобов’язаних. Він вже підписаний, вступив в силу. Тепер в кожного військовозобов’язаного буде е-кабінет. Він має бути у кожного. Інша історія, що повістки електронної там немає. Тебе не можуть призвати через повістку в такому екабінеті», – зазначає Олексій Гончаренко.

За його словами, в правки до ЗУ «Про мобілізацію» внесли пункт про те, що демобілізуватись зможе людина з інвалідністю І групи, чого раніше не було. Але водночас в законопроєкті не буде терміну служби і не буде законодавчо визначеної ротації. Без цього, на думку депутата, законопроєкт не має сенсу. Навпаки, відсутність чіткої схеми щодо термінів та ротації демотивує військовослужбовців.

Він також розповів, кому в правках до законопроєкту залишили право на відстрочку від служби.

«Всі аспіранти, незалежно від форми навчання, в правках враховані і будуть мати відстрочку.

Щодо опікунів людей з інвалідністю І і ІІ групи. Людина з інвалідністю обирає одну людину, яка за ним доглядає. Бо є так звана схема «теща». В жінки з інвалідністю є чотири доньки, в яких є чоловіки і всі чотири зятя доглядають тещу. Один зять – окей, чотири – навіщо?  

В ЗУ є незрозуміла ситуація щодо чоловіків жінок з інвалідністю ІІІ групи. По третій групі перераховані окремі захворювання, це розділення на різні категорії. Це довга розмова.

Багато людей зараз думають, що це прийняті рішення. Але те, що прийняв Комітет, не означає, що буде прийнято в законі. І взагалі невідомо чи буде цей закон прийнятий. А якщо буде прийнятий, то в якому вигляді він пройде сесійну залу», – наголошує депутат.

оренда квартири Львів

Новини