Ердоган шукатиме з Путіним «нові методи» транспортування українського зерна – МЗС Туреччини

Фото: Reuters

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і президент РФ Володимир Путін під час зустрічі в Туреччині обговорять новий механізм експорту українського зерна через Чорне море.

Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан в інтерв’ю телеканалу A Haber у неділю, повідомляє Reuters, пише Українська правда.

Очікується, що Путін відвідає Туреччину 12 лютого, що стане першою поїздкою російського диктатора до країни-члена НАТО після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Фідан заявив, що існують зусилля, спрямовані на пошук «нових методів» транспортування українського зерна на світові ринки.

«Попередня зернова угода працювала в рамках певного механізму, зараз ми побачили, що є можливість перейти до іншого механізму, і зараз докладаються зусилля, щоб конкретизувати цю можливість», – сказав глава МЗС Туреччини, додавши, що Ердоган підніме це питання під час зустрічі з Путіним.

Фідан зазначив, що деякі кораблі змогли перевезти українське зерно з Чорного моря навіть без угоди з Росією.

«Ми хочемо прояснити цю де-факто (ситуацію) за допомогою нового механізму», – сказав він.

Нагадаємо, 29 січня в Кремлі заявили, що Путін збирається відвідати Туреччину в лютому.

31 січня агентство Reuters із посиланням на турецького посадовця повідомило, що Путін може приїхати до Туреччини 12 лютого.

Росія в односторонньому порядку вийшла з Чорноморської зернової ініціативи у липні 2023 року, а після цього неодноразово атакувала портову зернову інфраструктуру України. Ця угода була укладена за посередництва Організації Об’єднаних Націй та Туреччини з метою забезпечення безпечного проходу для експорту з українських портів.

Україні вдалося відновити роботу портів Великої Одеси без участі третіх сторін, що стало можливим завдяки військовим передумовам.

Станом на початок січня створений ВМС ЗСУ новий Український морський коридор із серпня 2023 року забезпечив експорт майже 15 млн тонн продукції, зокрема 10 млн тонн агропродукції.

оренда квартири Львів

Новини