Ердоган знову запропонував Україні та РФ майданчик для «переговорів» у Стамбулі

Фото: Anadolu

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара продовжує підтримувати мирне врегулювання повномасштабного російського вторгнення в Україну та готова запропонувати майданчик для відповідних «переговорів».

Про це йдеться у відеозверненні Ердогана до учасників саміту «Україна – Південно-Східна Європа» 28 лютого, повідомляє «Європейська правда»

Ердоган наголосив на підтримці Туреччиною незалежності, суверенітету, безпеки і територіальної цілісності України, а також прагненні захистити «права та інтереси наших кримськотатарських співвітчизників».

«Незважаючи на те, що ми вступили в третій рік війни і незважаючи на всі наші зусилля, не було досягнуто достатнього прогресу на шляху до встановлення миру. Я залишаюся прихильником того, що дипломатії та діалогу необхідно дати шанс закінчити війну справедливим і довготривалим миром», – додав він.

У цьому зв’язку президент Туреччини закликав розпочати спільну роботу над «визначенням загальних параметрів миру» і запевнив, що в цьому зв’язку Анкара «принципово підтримує» запропоновану Україною «формулу миру».

Далі Ердоган згадав про те, як Туреччина допомогла реалізувати Чорноморську зернову ініціативу, з якої Росія вийшла влітку 2023 року.

«З іншого боку, ми готові знову запропонувати стіл переговорів, який ми раніше організували у Стамбулі для розбудови миру», – додав він.

Нагадаємо, що Москва й Анкара раніше анонсували візит російського президента Владіміра Путіна до Туреччини, який відбудеться після президентських «виборів» у РФ у середині березня.

На тлі підготовки візиту Путіна у Єврокомісії нагадали Анкарі, що у Міжнародному кримінальному суді видали ордер на арешт російського диктатора за його роль у вивезенні українських дітей з окупованих територій.

оренда квартири Львів

Новини