Естонія додатково виділятиме Україні 14 млн євро щорічно на розвиток

Фото: Err

Додатково до 0,25% свого внутрішнього валового продукту, призначеного на надання військової допомоги Україні, Естонія щорічно виділятиме Києву 14 млн євро для розвитку. Відповідні цифри зафіксовано у державній бюджетній стратегії.

Віцеканцлер МЗС Естонії Марійн Ратник пояснила ERR, що із цієї суми на відповідні цілі буде виділено 12,8 млн євро Естонському центру співпраці з метою розвитку (ESTDEV), один мільйон євро – на гуманітарну допомогу Україні та 200 000 євро – на підтримку співпраці з Україною естонського бізнесу Зокрема, йдеться про налагодження ділових контактів з українськими партнерами.

Ця допомога виділятиметься виходячи із схваленої урядом на початку січня довгострокової стратегії Естонії у сфері співробітництва та відновлення України.

Ратник додала, що уряд також уточнив ті сфери, в яких кошти, що виділяються Естонією, можуть бути найбільш корисними. «Це сектори, [з проблемами в яких] ми самі стикалися в минулому, оскільки ми виходили з того ж суспільства, з якого намагається видертися Україна: реформа освіти, розвиток системи охорони здоров’я, цифрові та кібернетичні рішення», – зазначила Ратник.

Крім того, Україна потребує допомоги у сфері реального будівництва, яку Естонія готова надати. Крім матеріальної допомоги, Естонія запропонує Україні підтримку у впровадженні нових та ефективніших систем та процесів. Як приклад Ратник навела дитячий садок у Житомирі, збудований з новими для України просторовими рішеннями, зведення якого супроводжувалася відповідним навчанням вихователів та педагогів.

З урахуванням початку переговорів щодо вступу України до ЄС, Естонія також зможе поділитися з нею власним досвідом у цьому процесі, а також у отриманні та використанні субсидій із фондів ЄС.

оренда квартири Львів

Новини