Естонія сприятиме швидшому розблокуванню польсько-українського кордону – глава МЗС

Фото: PAP

Естонія повністю готова сприяти швидкому вирішенню проблеми на польсько-українському кордоні.

Про це заявив міністр закордонних справ країни Маргус Цахкна, коментуючи свою розмову в п’ятницю з міністром закордонних справ Польщі Шимоном Шиньковським вель Сенком, передає Укрінформ.

«Польські прикордонні переходи використовуються, зокрема, для доставки життєво важливої гуманітарної та оборонної допомоги, а також для транспортування товарів, які підсилюють економіку України. Тому Естонія готова зробити свій внесок у пошук швидкого рішення», – підкреслив естонський міністр.

Шиньковський вель Сенк заявив після зустрічі, що «Таллінн з розумінням сприйняв пояснення щодо протесту перевізників на кордоні з Україною».

Міністри також обговорили питання початку переговорів про вступ України до ЄС та збільшення ціни війни для Росії, зокрема, через запровадження додаткових санкцій.

«Ми наближаємося до дуже важливого тижня, протягом якого я очікую прогресу на шляху України до ЄС, а також ухвалення 12-го пакету санкцій», – заявила Цахкна, зазначивши, що зусилля з ізоляції Росії на міжнародній арені мають продовжуватися.

Цахна висловив вдячність за непохитну підтримку Польщі Україні, в тому числі на її шляху до НАТО і Європейського Союзу.

Як повідомлялося, станом на 8 грудня на польсько-українському кордоні перебуває близько 3300 вантажівок, триває блокування руху на чотирьох пунктах пропуску.

А Укрзалізниця організувала перевезення вантажівок до Польщі контрейлерним поїздом як альтернативу проїзду через автомобільні пункти пропуску, заблоковані через страйк польських автоперевізників.

оренда квартири Львів

Новини