Естонія теж має намір підписати безпекову угоду з Україною

Фото: Фокус

Естонія слідом за іншими державами також має намір підписати угоду про безпекову співпрацю з Україною в межах декларації лідерів «Групи семи», ухваленої на Вільнюському саміті НАТО.

Про це розповів міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна на пресконференції після зустрічі голів МЗС країн Балтії, України та Франції у Вільнюсі 8 березня, повідомляє «Європейська правда».

«Ми збираємось підписати двосторонню угоду між Естонією та Україною для довгострокових зобов’язань (у сфері військової допомоги. – Ред.)», – сказав Тсахкна.

Він нагадав, що Естонія вклала 1,4% ВВП у військову підтримку України, і продовжить це робити – зокрема вже наступного тижня має схвалити новий пакет військової допомоги для Києва.

«Коли ми підпишемо двосторонню угоду між Естонією та Україною, ми обіцяємо й зобов’язуємось виділяти 0,25% ВВП на рік на військову підтримку», – оголосив естонський міністр.

Він закликав інші західні країни укласти таке ж зобов’язання, яке дозволить Україні розраховувати на 120 мільярдів євро військової підтримки на рік – «достатньо, щоб відтіснити росіян» з українських територій.

Президент Естонії Алар Каріс раніше оголосив, що Таллінн виділить Україні допомогу в розмірі 1,2 млрд євро до 2027 року.

Нагадаємо, на сьогодні безпекові угоди Україна уже підписала з Британією, Німеччиною, Францією, Данією, а також Італією, Канадою та Нідерландами.

оренда квартири Львів

Новини