Естонія завершує роботу над безпековою угодою з Україною і готує рішення по заморожених активах РФ

Фото: ВРУ

Естонія завершує роботу над безпековою угодою з Україною з гарантіями для продовження боротьби і в найближчі місяці проголосує за передачу на відбудову України заморожені російські активи.

Про це заявив спікер естонського парламенту Рійгікогу Лаурі Хуссар на спільній з головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком пресконференції за результатами зустрічі в Києві, передає Укрінформ.

«Поки що Росія не заплатила за свої шкоду і злочини. Ми маємо змусити їх заплатити, тому нам потрібно використати російські заморожені активи для відбудови України. В естонському парламенті якраз тривають дискусії навколо пропозиції використати ці активи на відбудову України. Ми пройшли перше читання і чекаємо на друге. У найближчі місяці ми фіналізуємо рішення», – сказав він.

Хуссар зауважив, що схожі дискусії тривають у європейських парламентах і Конгресі США, висловивши впевненість, що скоро буде ухвалено низку рішень в демократичних країнах – забрати не лише дохід від заморожених російських активів, але й самі активи для відбудови України.

Спікер Рійгікогу додав, що Естонія вирішила щорічно надавати 0,25% від нашого ВВП Україні до 2027 року. Це означає, за його словами, що щороку понад 100 млн євро надходитимуть Україні в якості військової допомоги Україні.

«Не тільки Естонія, а й інші країни мають надавати 0,25% від ВВП в якості військової допомоги Україні, а також працювати у сфері довготривалих домовленостей. Ви маєте вже 7 угод, і ми завершуємо угоду з вами, щоб підписати цей спільний документ, і ви мали гарантії для продовження боротьби до переможного кінця», – зауважив Хуссар.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський відзначав позицію Естонії щодо забезпечення відповідальності Росії за злочини агресії під час свого візиту до Таллінна і висловлював сподівання, що Естонія ухвалить дієвий закон стосовно російських активів.

Україна розпочала переговори з Естонією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди 19 березня.

оренда квартири Львів

Новини