Евакуація покинутих авто у Львові: депутат міськради розповів, які машини забиратимуть

Фото: rubryka.com

У Львові хочуть забрати  покинуті автомобілі з вулиць міста. Для цього у кожному районі планують облаштувати відповідні штрафмайданчики. Якщо власник автівки відгукнеться, він зможе її забрати.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів ініціатор пропозиції і голова транспортної комісії Львівської міської рали Ігор Зінкевич.

«Це питання постало вже давно. Під поняттям «покинуті автомобілі» ми маємо на увазі розбиті, розграбовані автомобілі, які певним чином, несуть небезпеку тому, що туди лізуть діти, там ночують безпритульні, інколи навіть пробують розпалювати там вогонь.

Я звернувся з ініціативою розробити ухвалу,  яка б передбачала деякі зміни щодо благоустрою і можливість сповістити власника автомобіля про те, що якщо автомобіль не буде прибраний, він буде евакуйований. І це не штрафмайданчик, а ті паркінги, які є в «Львівавтодорі». Один з них є на проспекті Чорновола, це величезний паркувальний майданчик. Це є землі міста, які можна відмежувати і зробити там так званий майданчик перетримки», – пояснює міський депутат.

За його словами, спочатку власників покинутих авто будуть попереджати і лише у випадку, якщо реакції не буде – авто будуть відвозити на спецмайданчик.  Водночас законодавство дозволяє покинуті авто, якщо власники не зголосяться, продавати з аукціону або просто ліквідувати як мотлох.

«Є юридична підстава тримати покинутий автомобіль не менше 3 місяців.  Знову ж  таки, ми будемо приймати це рішення на сесії Львівської міської ради. Тобто, ми намагаємось зрозуміти всі ситуації, які є», – запевняє Ігор Зінкевич.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Він каже, що передовсім таким рішенням в міськраді хочуть покращити благоустрій. Тим більше в умовах війни покинуті авто можуть стати елементом диверсії.

«Ми мусимо на це реагувати. Ми сказали, що будемо напрацьовувати систему ухвал, рішень, які дадуть нам юридичні підстави це робити. Це трохи займе часу – до трьох місяців ми справимось. Ми вже знайшли юридичні підстави, але треба робити зміни навіть в ухвалах щодо благоустрою, щоб визначити хто за що відповідає і як інспекція має право реагувати.

Нині люди вже звикли телефонувати на «Гарячу лінію міста», щоб викликати інспекторів навіть у віддалені райони, щоб ті притягували до відповідальності тих, хто кидає автомобілі, не думаючи про сусідів», – каже Ігор Зінкевич.

Вилучення покинутого авто буде відбуватись за тими ж правилами, що й евакуація  автомобілів, які порушили правила зупинки чи стоянки.

«Кожен раз при евакуації автомобіля ведеться відеофіксація і інформація зберігається в базі даних. Коли ви звертаєтесь в Центр управління безпеки міста, ви вводите номерний знак і вам надходить відповідь, як він був евакуйований.  Так само буде і з покинутими автомобілями», – пояснює депутат.

оренда квартири Львів

Новини