Федоров показав дві модифікації РЕБ PARASOL, які вже поїхали на фронт

Фото: Суспільне

В Україні розробили дві модифікації РЕБ: одна захищає від російських дронів позиції, інша – техніку. Одна з ключових переваг PARASOL від учасника кластера Brave1 – вона непомітна для ворожих РЕБ.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Перша розробка, PARASOL 01, захищає позиції військових, подавляючи російські FPV-дрони на відстані в межах 200 метрів.

Друга – PARASOL 02, захищає техніку. Її можна на неї інсталювати та під’єднати до бортової мережі, дрони глушаться також на відстані в межах 200 метрів.

Інші ключові переваги:

  • дуже прості в експлуатації;
  • навчитися ними користуватися можна за 10–15 хвилин.

Держава вже уклала контракти з розробником, компанією «МіксСтіл», купує дві модифікації PARASOL, а Сили оборони їх активно використовують.

Федоров нагадує, до повномасштабної війни в Україні не було жодної розробки РЕБу ближньої дії. Завдяки системній роботі Brave1 ця сфера почала розвиватися, і сьогодні вже є десятки технологічних рішень, які держава може купувати для фронту.

«У напрямі РЕБ ми пройшли той самий шлях, що і з дронами: запустили ринок, спростили процедури, забезпечили конкуренцію й побачили, що це дійсно працює. Сьогодні на платформі Brave1 зареєстровано понад 100 розробок, а 9 з них вже кодифіковано за стандартами НАТО. І далі їх буде більше.»

оренда квартири Львів

Новини