Фінляндія могла би розглянути передачу Україні своїх старіших літаків – прем’єрка

Фото: ОП

Прем’єрка Фінляндії Санна Марін зазначила, що Фінляндія могла би поруч з іншими союзниками розглянути надання Україні винищувачів.

Про це повідомляє Yle, пише «Європейська правда».

Санна Марін сказала, що у Фінляндії можна було би підняти таку дискусію, тим більш, що країна саме закуповує новітні винищувачі на заміну тим, які має зараз.

«Думаю, ми могли би обговорити «Хорнети» – чи можна було би запропонувати їх Україні, яка підготовка для цього потрібна», – зазначила прем’єрка.

Вона наголосила, що поки усі розмови про винищувачі – на початковому етапі і в цьому питанні буде потрібна широка співпраця між західними союзниками.

Наскільки відомо з відкритих джерел, зараз у Повітряних сил Фінляндії – 55 винищувачів F/A-18 Hornet і біля двадцяти тренувальних моделей, є також старіші тренувальні моделі британських Hawk. Фінляндія на заміну замовила у США 64 новітніх винищувачів F-35, їх мають поставити до 2026 року.

Нагадаємо, днями міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що Польща погодилась на спільну передачу МіГ-29 Україні і настав час, щоби словацький уряд остаточно ухвалив рішення з цього питання. У канцелярії президента Польщі після того уточнили, що готовність справді є, але йдеться про невелику кількість апаратів.

оренда квартири Львів

Новини