Франція обіцяє Україні щомісяця 50 високоточних авіабомб

Фото: Вікіпедія

Франція почне щомісяця передавати Україні десятки авіабомб, які адаптували до літаків радянських моделей, та на тисячу більше артилерійських снарядів.

Про це міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню заявив в інтерв’ю France Inter, його цитує «Європейська правда».

За словами міністра, Франція запланувала постачання Україні високоточних авіабомб «повітря-земля» AASM.

«Нам вдалося їх адаптувати для застосування з літаків радянських моделей, тому що початково авіабомби передбачені для застосування з «Рафалів» чи «Міражів»… Ми будемо постачати їх 50 на місяць, починаючи з січня, протягом 2024 року», – сказав міністр.

Він додав, що Франція також збільшить місячні обсяги снарядів, які передає Україні. За його словами, з перших місяців війни і до початку 2023 року Франція надавала по тисячі снарядів на місяць. «З минулого лютого це вже 2000 на місяць, а з цього місяця це буде 3000 снарядів щомісяця», – зазначив Лекорню.

Міністр сказав, що з міркувань безпеки не називатиме дат постачання 40 ракет дальнього радіуса дії SCALP, анонсованих Макроном.

Нагадаємо, також Лекорню в інтерв’ю повідомив, що Франція буде спроможна виготовити 78 самохідних гаубиць Caesar до початку наступного року.

Міністр також сказав, що категорично не згодний з твердженнями, що Росія повністю перехопила ініціативу, та зауважив, що хоча український контрнаступ не дав тих результатів, яких усі так очікували, Росія теж не отримала особливих успіхів і лінія фронту залишається практично стабільною.

оренда квартири Львів

Новини