Франція підтримає ініціативу Чехії щодо закупівлі 800 тисяч снарядів для України

Фото: Радіо Свобода

Президент Франції Емманюель Макрон підтримав чеську ініціативу щодо постачання 800 тисяч артилерійських снарядів в Україну з країн за межами ЄС.

Про це Макрон заявив 5 березня в Празі після зустрічі з президентом Чехії Петром Павелом, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Bloomberg.

Президент Франції сказав, що ініціатива Чехії «надзвичайно корисна, ми її підтримуємо і будемо брати в ній участь» «Вона полягає в тому, щоб шукати боєприпаси скрізь, де вони доступні й сумісні з обладнанням, яке ми передали (Україні. – Ред.)», – додав він.

Говорячи про те, звідки брати кошти на фінансування плану Чехії, Макрон припустив, що це може бути «двостороння мобілізація, це може бути співпраця з третіми сторонами, двостороннє фінансування».

«Так само це може бути європейське фінансування, фінансування з Європейського фонду миру, яке може бути частково мобілізоване для цієї ініціативи», – припустив президент Франції.

Нагадаємо, на Мюнхенській безпековій конференції чеський президент Петр Павел заявив, що Чехія знайшла до 800 тисяч снарядів стандартного калібру НАТО, які може за кілька тижнів відправити в Україну, якщо отримає фінансування для доставки.

Чеське Міністерство оборони раніше заявило, що координує зусилля і заручилося попередніми зобов’язаннями з боку Канади і Данії, а також інших країн, які не захотіли, щоб їх називали.

Публічно про участь раніше заявили Нідерланди, які передали на закупівлю боєприпасів 250 мільйонів євро, і Бельгія, яка передасть 200 мільйонів євро.

оренда квартири Львів

Новини