ФСБ могла заслати своїх агентів в ІДІЛ, щоб організувати теракт в Москві – Микола Маломуж

Фото: Reuters

Теракт у «Крокус Сіті» в Москві могла все-таки організувати ФСБ Росії. Оскільки найбільший зиск з події отримує саме Володимир Путін.

Так вважає голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 рр, генерал армії України  Микола Маломуж.

Про це він розповів в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному».

«Одна із версій вказує на те, що такий теракт вигідний самій Росії. Тому що після цього Путін підняв вал і в російському суспільстві, що є загроза терактів і треба мобілізувати всі ресурси: політичні, економічні, а особливо військові і мобілізаційні. Це передумова нової мобілізації. Мова йде про 300 тисяч. Це на тлі оцих всіх терактів», – говорить ексрозвідник.

Терористичну акцію, на його думку, могли справді організувати в центральному штабі Ісламської держави. Але виконавці теракту – громадяни Таджикистану. За словами експерта, Росія постійно веде ефективну роботу серед таджиків, узбеків, киргизів та інших представників Середньої Азії та Кавказу, щоб потім впроваджувати їх в різні світові структури.

«Центральне керівництво ІДІЛ не завжди орієнтується, що до них «заслали» представників агентури російських ФСБ або ГУР для того, щоб ініціювати операції проти самої Росії з метою глобальної провокації. Тобто, це такий глибинний формат підготовки такого акту. Але ми завжди говоримо про те, кому це вигідно. А ця ситуація вигідна режиму Путіна. Він формує репресивну машину. Він бере під контроль все суспільство, проводить мобілізацію і якраз на цьому тіл починає активну інформаційну, а тоді – оперативну кампанію проти нашої держави», – зазначає Микола Маломуж.

Він вважає абсурдним, що сам Путін говорить про якісь «вікна» на українському кордоні, адже треба пройти контроль російських силовиків.

оренда квартири Львів

Новини