Галущенко пояснив, чому Україні важлива заборона імпорту російського урану у США

Колаж: Герман Галущенко, Фейсбук

Проголосована Сенатом заборона імпорту російського урану у США стане кроком до запровадження санкцій проти «Росатома».

У цьому переконаний міністр енергетики України Герман Галущенко.

«Сенат США підтримав закон про заборону імпорту збагаченого урану з росії. Документ спрямовано на підпис президенту Джо Байдену.

Це історичне рішення не тільки для такої потужної атомної держави, як США, яке дозволить прискорити розвиток саме американської уранової промисловості.

Це потужний сигнал усьому цивілізованому світу про неможливість подальшої співпраці в атомній та урановій галузях з країною-терористом, яка поставила під ядерну загрозу весь світ.»

За словами Галущенка, це черговий рішучий крок до санкцій проти «Росатому», який фактично фінансує війну проти України.

Міністр енергетики України згадав, що необхідність запровадження рішень, які наблизять світ до санкцій проти Росії у цій сфері, він також неодноразово обговорював з колегою – міністром енергетики США Дженніфер Гренголм, конгресменами, сенаторами.

«Впевнений, що рішення заборони імпорту урану стане початком подальшої відмови від співпраці з терористом, який не має права продавати цивілізовані технології, кошти з яких використовує на варварську війну з цивільними громадянами України.»

Герман Галущенко наголосив, Україна як потужна атомна держава теж не зупиняється у цьому напрямку. Зокрема, ми повністю відмовилися від російського ядерного палива, запчастин. Спільно з американськими партнерами розробили новий вид палива для реакторів ВВЕР 440, побудували і використовуємо сховище для відпрацьованого ядерного палива, маємо домовленості з ключовими компаніями в урановій сфері, працюємо над створенням виробничих потужностей для виготовлення компонентів палива та готуємося до будівництва нових атомних блоків.

«Це наш внесок у відмову від російського. І наш приклад усьому цивілізованому світу.»

оренда квартири Львів

Новини