«Гастролі» «Patriot» по лінії фронту хоч і ризиковані, але рятують від КАБів – Євген  Дикий

Фото: mil.in.ua

Кількість скидань керованих авіабомб на сході та південному сході зменшилася вдвічі. Це відзначила команда OSINT-дослідників. На їх думку, це стало наслідком збиття силами ППО України 11 російських винищувачів Су-34 за минулих два тижні.

Тому військовий експерт, ветеран російсько-української війни Євген Дикий вважає, що ризик з пересуванням системи Patriot ближче до лінії зіткнення і витрачання дорогих ракет має сенс.

Про це він розповів в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному».  

«Найдорожча в світі ракета коштує в десятки разів, аніж найдешевший бойовий літак.  Тобто, коли ми витрачаємо зенітні ракети по «Шахедах» – це неправильно, бо це неправильне співвідношення ціни. Але знову ж таки, якщо рахувати тільки ціну ракети чи «Шахеда», а не рахувати ціну заводу, на який летів цей «Шахед» або підстанції, тоді знову арифметика стає трохи іншою. Літаки – це класична ціль, заради яких ці ракети розроблялись», – пояснює Дикий.

От що українці зробили вперше, за його словами, то це змусили ЗРК Patriot стати «мандрівником». Хоча, за задумом їх розробників, це стаціонарна система.

«Так, він перевозиться, але його перевезли, розгорнули на місці і він далі прикриває об’єкти на одному місці. А ми його навчили блукати, як той циганський табір. І це дає свій ефект. «Гастролі» Patriot  – вкрай перспективні», – наголошує експерт.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Він каже, що саме в такий спосіб врятували Сумщину від нальотів літаків з керованими авіаційними бомбами (КАБами) і Кринки.

«А тепер росіяни так нас дістали КАБами на східному фронті, що, дійсно, ми йдемо на ризиковані речі: ігри з Patriot біля лінії, але це абсолютно себе виправдало. Жодного знищеного Patriot  ми поки не бачили, а знищених літаків – тільки 11 за останніх два тижні. Інтенсивність вильотів дуже поменшала. Але ще вони не отримали наказу не літати взагалі. «Мясні» штурми в них, але без КАБів – не спрацьовує. Тільки комбінація: спершу КАБи, а потім «м’ясні» штурми – так вони прогинають наш фронт», – говорить Євген Дикий.

За його словами, в росіян бомбардувальників СУ-34 – біля сотні. 11 з них вони втратили за останні тижні. Якщо далі буде все відбуватись в такому темпі, то до літа їхня фронтова авіація припинить своє існування

оренда квартири Львів

Новини