Гендиректор Yasno про атаку 22 березня: Відновлення потужностей займе місяці

Фото: NV

Внаслідок масованої атаки росіян на українську енергосистему 22 березня група ДТЕК втратила близько половини своїх генеруючих потужностей.

Про це заявив гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко в ефірі телемарафону в неділю, пише Українська правда.

«Група ДТЕК втратила 50% своїх генеруючих потужностей. Можна сказати вже офіційно цю інформацію».

Коваленко пояснив, що ця атака була небезпечною, оскільки росіяни били по двох частинах української енергосистеми – генеруючій і розподільчій.

«Уразили декілька типів генеруючих потужностей, велика кількість ТЕЦ була вражена, і був вражений гідрогенеруючий об’єкт. Друга частина – ворог дуже багато влучив у мережеві вузли «Укренерго», трансформатори і т.д… Ця атака одночасно руйнує можливість системи передавати електроенергію і занижує наші можливості генерації», – пояснив він.

За словами Коваленка, ще кілька днів знадобиться для оцінки термінів відновлення та коштів, які на це потрібні.

«Відновлення займе не день, не тиждень і навіть не місяць, це займе місяці», – сказав він.

Коваленко також допускає, що влітку може виникнути дефіцит електроенергії, оскільки Україна не зможе виробляти її в достатньому обсязі.

Нагадаємо, унаслідок ракетної атаки 22 березня є влучання по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. Російські ракети вдарили по ДніпроГЕС 8 разів.

Унаслідок ракетних ударів росіян по об’єктах енергосистеми України у низці областей України вводились аварійні відключення електроенергії. Згодом «Укренерго» дало команду на увімкнення побутових споживачів в усіх областях України, окрім Харківської, Одеської, Хмельницької та Дніпропетровської.

У Харкові через обстріли було знищено ТЕЦ та усі трансформаторні підстанції.

24 березня ДТЕК повідомив про введення графіків стабілізаційниих відключень в Одесі і про екстрені відключення в Кривому Розі.

оренда квартири Львів

Новини