Генератори можна тримати лише на вулиці, – речник рятувальників Львівщини
- Четвер, 08 грудня 2022
Коли немає електропостачання – допомогти може генератор. Але використовувати його треба, дотримуючись правил безпеки. Зокрема, тримати цей прилад треба на відкритому повітрі.
Про це та інші правила безпеки при використанні генераторів в ефірі «Першого Західного» розповів прес-офіцер Головного управління ДСНС України у Львівській області Ігор Курус.
За його словами, перед використанням генератора передовсім треба почитати інструкцію.
«Необхідно пам’ятати, що генератори треба встановлювати зовні будівель, на відкритому повітрі. Також рекомендовано ставити їх під накриття. Можна їх встановлювати і в технічних приміщеннях, де не передбачено перебування людей, де є приплив повітря і передбачена вентиляція. Потрібно слідкувати, щоб генератор не перегрівався. Якщо ви помітили якісь несправності, потрібно негайно його вимкнути», – говорить речник рятувальників.
Він зауважує, що балкон чи горище, як місце розташування для приладу, що генерує електрику – не найкраща ідея. За його словами, минулого тижня у Львові був зафіксований випадок пожежі через генератор, який стояв на горищі будинку. Тому, встановлюючи такий прилад, треба дотримуватись відстаней до будівель, оскільки працюючи, він виділяє чадний газ і нагрівається.
«Під час горіння побутового газу виділяється велика кількість чадного газу. Він небезпечний тим, що не має ані запаху, ні смаку. Його важко відчути. Він негативно впливає на організм. І якщо людина відчула нудоту, з’явилося почервоніння обличчя, виникає блювота, необхідно негайно провітрити приміщення і викликати медиків для надання допомоги», – говорить Ігор Курус.
Він радить також встановлювати у приміщенні детектори чадного газу.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин