Генсек НАТО застеріг РФ від використання фальшивих приводів для ескалації

Фото: DW

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що «Росія не повинна використовувати фальшиві приводи для подальшої ескалації» війни в Україні.

Про це з посиланням на dpa, пише «Європейська правда».

«Росія зараз неправдиво стверджує, що Україна готується використати радіологічну «брудну бомбу» на власній території. Союзники по НАТО відкидають це явно неправдиве твердження», – сказав керівник НАТО з борту авіаносця ВМС США «Джордж Буш», на якому він перебуває в якості гостя.

«Росія часто звинувачує інших у тому, що має намір зробити сама. Ми вже бачили це раніше. Від Сирії до України. Світ уважно спостерігає за цим», – додав він.

Американський авіаносець в даний час очолює навчання НАТО Neptune Strike 2022, повідомляє західний альянс.

У них беруть участь понад 80 літаків, 14 кораблів і близько 6000 військовослужбовців з країн НАТО і країн-партнерів. За словами Столтенберга, навчання Neptune Strike «перевіряють нашу готовність до стримування і оборони в усьому євроатлантичному регіоні».

Останніми днями міністр оборони Росії Сергєй Шойгу і глава Генштабу Валерій Герасимов активізували телефонні розмови з західними колегами про нібито заплановану провокацію України.

Глава МЗС Росії Сергєй Лавров заявив, що у РФ заплановані ще контакти по військовій лінії через нібито плани Києва використати «брудну бомбу».

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі в понеділок заявив, що інспектори організації найближчим часом відвідають два ядерні об’єкти в Україні на тлі звинувачень Росії про «брудну бомбу».

Новини