Глава МЗС Британії: Треба зробити все можливе, щоб згуртувати інші країни на підтримку України

Фото: BBC

Лондон повинен зробити все можливе, щоб згуртувати інші країни на підтримку України й припинити розмови про патову ситуацію у війні.

Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон під час візиту на Близький Схід, пише «Європейська правда» з посиланням на The Sunday Times.

«(Президент РФ Володимир) Путін вже зазнав величезної стратегічної поразки, і нам потрібно припинити розмови про патову ситуацію або про те, що час не на боці України».

Глава МЗС вказав, що економіка Великої Британії в 25 разів більша за російську, тому вона абсолютно точно може продемонструвати, що час на їхньому боці, а не на боці Путіна.

Міністр додав, що це послання він намагатиметься донести до Дональда Трампа, якщо той повернеться до Білого дому. Він також заявив, що найбільше хвилюється саме за Україну, «тому що для мене це виклик нашому поколінню».

«Це як у 1930-х роках, коли ми не зробили достатньо, щоб зупинити агресію (нацистської Німеччини)… Вторгнення Путіна в Україну є найбільш кричущим прикладом вторгнення однієї держави в іншу», – наголосив Кемерон.

Відкидаючи твердження парламентського комітету з питань розвідки та безпеки про те, що Британія «сильно недооцінила» загрозу з боку РФ під час його прем’єрства в 2010-2016 роках, глава МЗС сказав, що Лондон був лідером у закликах до санкцій після вторгнення Путіна до Криму в 2014 році.

«Тоді це було набагато складнішим аргументом через певну «плутанину» навколо того, що відбувалося в політичному плані в Україні (після втечі тодішнього президента Януковича до РФ). Але я не був розгублений… Було зрозуміло, що це було вторгнення, але це ускладнювалось тим, що були інші країни в Європі, які не хотіли запроваджувати санкції та чинити тиск», – визнав Кемерон.

Раніше міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що Захід повинен забезпечити поразку Росії в Україні, інакше ризикує зазнати нападу з боку диктаторських режимів, таких як Китай.

Шаппс у промові 16 січня оголосив про початок нової ери – ери передвоєнного світу.

А голова Військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер, закликав до трансформації боєздатності Альянсу в епоху непередбачуваності, в якій може трапитись «будь-що».

оренда квартири Львів

Новини