Глава ВООЗ пояснив, чому з’являються нові штами коронавірусу
- Четвер, 02 грудня 2021
ВООЗ оприлюднила суворі попередження про небезпеку ігнорування ковід-вакцинації, а Європейський Союз розробив обов’язкові приписи, оскільки Сполучені Штати зареєстрували перший випадок нового штаму коронавірусу Омікрон.
Про це з посиланням на ВООЗ, AFP повідомляє Українська правда.
«В усьому світі ми маємо токсичну суміш з низьким рівнем охоплення вакцинами та дуже низьким рівнем тестування – рецепт для появи та посилення варіантів».
«Нам потрібно використовувати інструменти, які ми вже маємо, щоб запобігти передачі та врятувати життя від Delta.
І якщо ми це зробимо, ми також зможемо запобігти передачі та врятуємо життя від Omicron», – заявив глава ВООЗ Тедрос Адхан Гебрейесус.
Новий варіант, про який тиждень тому вперше повідомила Всесвітня організація охорони здоров’я у Південній Африці, швидко з’явилася на всіх континентах, погіршуючи економічні прогнози та посилюючи побоювання щодо ще однієї важкої зими.
У ВООЗ стверджують, що може знадобитися кілька тижнів, щоб зрозуміти, чи є Омікрон більш передаваним і чи призводить він до важких наслідків, а також наскільки ефективні сучасні методи лікування та вакцини проти цього варіанту.
Виявлення та поширення нового штаму свідчать, що глобальна боротьба з COVID-19, що триває вже майже два роки, далека від завершення.
Організація економічного співробітництва та розвитку попередила, що Омікрон загрожує відновленню світу і знизила прогнози зростання на 2021 рік з 5,7% до 5,6%.
Омікрон спонукав уряди по всьому світу відновити обмеження на подорожі, зокрема у Південну Африку. Японія призупинила нові бронювання авіаквитків у країну.
У середу секретар ООН Антоніу Гутерріш піддав критиці такі заборони, назвавши їх «глибоко несправедливими та каральними», а також «неефективними».
Зростання рівня зараження вже призвело до того, що уряди деяких європейських країн знову запровадили обов’язкове носіння масок, соціальну дистанцію, комендантську годину або карантин з метою не допустити зростання кількості госпіталізацій.
Незважаючи на те, що уряди діяли в односторонньому порядку, вводячи обмеження на поїздки, країни-члени ВООЗ зібралися в Женеві, щоб працювати над міжнародною угодою щодо подолання наступних пандемій.
Міжурядовий орган для переговорів буде створено для досягнення домовленості щодо реагування на майбутні пандемії, його перше засіданням заплановане на 1 березня 2022 року.
Раніше, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висловилася за початок дискусій про запровадження обов’язкової вакцинації від коронавірусу в Європейському союзу.
Австрія з першою з країн Європи заявила про намір зробити щеплення від коронавірусу обов’язковим для всього населення з 1 лютого.
Всесвітня організація охорони здоров’я в неділю закликала країни не вводити заборони на польоти з південноафриканських країн через новий штам.
Новини
- Сьогодні
- 22 Грудня
- Більше новин