Голова РНБО: Путін може застосувати ядерну зброю у разі «катастрофічної поразки» в Україні

Фото: РНБО

Голова РНБО Олександр Литвиненко припускає, що правитель Росії Володимир Путін може наказати застосувати тактичну ядерну зброю, якщо його армія зіткнеться з «катастрофічною поразкою» в Україні.

Про це Литвиненко заявив в інтерв’ю The Times, пише Українська правда.

У секретаря РНБО запитали, чи існують обставини, за яких Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї, на що він відповів: «Ми не можемо нічого виключати, якщо Росія опиниться на межі катастрофічної поразки».

За його словами, така поразка може спровокувати розвал російської лінії фронту, дезертирство з армії та протести в самій Москві.

Литвиненко зазначив, що немає жодної ймовірності того, що Путін розгорне ядерну зброю, поки Росія має перевагу у війні.

Також секретар Радбезу висловив сумнів, що лідер Кремля застосує стратегічну ядерну зброю, яка майже напевно спровокує третю світову війну. «Він хоче жити», – зазначив Литвиненко.

Він додав, що поразка Росії на полі бою в Україні не призведе до автоматичного застосування Москвою ядерної зброї, оскільки Путін може спробувати переконати свій народ, що такий розворот подій насправді є «перемогою».

Нагадаємо, у травні Міністерство оборони Росії анонсувало навчання із застосування нестратегічної ядерної зброї, які викликали засудження західних держав.

Після цього Білорусь також оголосила про «раптову перевірку» засобів-носіїв нестратегічної ядерної зброї – слідом за аналогічним оголошенням Росії.

На початку червня Путін укотре поміркував про можливість ядерної війни та констатував, що через велику кількість жертв, до якої вона може призвести, до цього «ніколи не дійде».

Генсек НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю The Telegraph заявив, що Альянс веде переговори про розгортання більшої кількості ядерної зброї на тлі зростаючої загрози з боку Росії та Китаю.

оренда квартири Львів

Новини