Головна санітарна лікарка області розповіла, коли школи Львівщини перейдуть на онлайн-навчання

Фото: firtka.if.ua

Захворюваність на грип та ГРВІ не йде на спад. Згідно з моніторингом захворюваності населення Львівської області на гострі респіраторні вірусні інфекції, за минулий тиждень на Львівщині зареєстровано 18 466 випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій проти 16 102 випадки  за попередній тиждень. Стався один летальний випадок, викликаний вірусом грипу А, у чоловіка віком старше 60 років.

Найбільше перевищення епідпорогу зафіксовано на території Львівського (на 65%), Яворівського (на 28%) та Стрийського (на 9%) районів.

Про перебіг епідемічної ситуації на Львівщині в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповіла головний державний санітарний лікар Львівської області Наталія Іванченко.

«Якщо ми перетнемо перевищення епідпорогу на 70%, тоді в тих районах Львівщини, де буде такий високий рівень захворюваності, там не будемо рахувати 20% відсутніх школярів в класі, щоб перейти на онлайн-навчання, а будемо рекомендувати органам місцевого самоврядування перевести на цих територіях навчальні заклади на онлайн-навчання. Це буде приблизно 5 робочих днів для того, щоб перервати цей ланцюжок передачі інфекції», – пояснює медикиня.

Впродовж минулого тижня у зв’язку з зростанням захворюваності на ГРВІ на онлайн форму навчання перейшли 29 навчальних закладів області (Червоноградський район – 9, Львівський – 7, Яворівський – 7, Золочівський – 6).

Скриншот з відео «Першого Західного»

За словами медикині, наразі погода сприяє продовженню зростання захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19.

«Погода: +2, -2 – чудова пора для активізації респіраторних вірусів тому, що якщо людина різко перегрівається або переохолоджується  і зустрічається з людиною, в якої є вірус, то такий стан є сприятливий для того, щоб вона інфікувалася.

Коли піде на спад? Епідемічний сезон завжди, в принципі, в нас закінчується по завершенню квітня. Але ми прогнозували, що власне січень стане найбільш інтенсивним епідемічним процесом захворюваності на грип. Січень закінчився і ми бачимо, що в лютому вірус перебігає доволі активно, тому я думаю, що перша половина лютого буде для Львівщини ще несприятлива. А вже після другого тижня побачимо криву, яка піде на спад. Хоча знову ж таки, все залежить від нашої поведінки», – зазначає Наталія Іванченко.

оренда квартири Львів

Новини