Головнокомандувачу представили нову українську бронемашину
- Четвер, 18 квітня 2024
Головнокомандувачу Збройних сил України Олександру Сирському представили новітні зразки української військової техніки: модернізовану бойову машину піхоти БМП-1ТС з українським модулем «Спис-Синтез», бронемашину Oncilla та іншу техніку.
Про це повідомляє Мілітарний.
Зазначається, що найбільш цікавим зразком техніки в експозиції виявилась раніше небачена шестиколісна бронемашина, назва якої поки що не афішується.
Візуально машина майже повністю повторює контури відомої машини Mbombe 6×6, що була розроблена південноафриканською компанією Paramount Group.
З власних джерел «Мілітарному» відомо, що ліцензійне виробництво цих машин було налагоджено і одним з українських підприємств.
Бронемашина вміщує вісім піхотинців, де для кожного бійця виділено окреме протимінне крісло. Окрім них в машині розміщуються три члени екіпажу: командир, водій та навідник.
Вихід із десантного відділення для екіпажу та піхотинців у десантному відділенні реалізований через кормову апарель.
У базовій комплектації машина вагою у 16 тонн має 3 клас захисту за стандартом STANAG 4569. Він передбачає витримування обстрілу зі стрілецького озброєння калібру 7,62×51 бронебійними патронами.
Крім того, розробник позиціонує свій бронеавтомобіль як мінозахищену бойову одиницю, що здатна витримати підрив заряду вагою до 10 кг у тротиловому еквіваленті. Такий захист забезпечується завдяки двошаровому V-подібному дну корпусу.
В якості озброєння локалізована бронемашина отримала український бойовий модуль «Спис-Синтез».
Він оснащений 30-мм автоматичною гарматою ЗТМ-1, 30-мм автоматичним гранатометом КБА-117, спареним кулеметом ПКТ калібру 7,62-мм. Крім того в модуль інтегрований протитанковий ракетний комплекс «Бар’єр» з пусковими для 2 ракет.
Модуль стабілізований у двох площинах, тому оператор може відносно влучно вести вогонь під час руху. Для роботи у всепогодному режимі приціл навідника оснащений тепловізійним каналом.
Оригінальний модуль «Спис-Синтез», що використовується на українських БМП, є пілотованим. Для цього під модулем встановлена «корзина» бойового відділення, в якому розміщений оператор озброєння, однак на фото воно відсутнє.
Машина має колісний привід 6×6 та оснащена дизельним двигуном Cummins ISBe4 (300 кВт) з автоматичною 6-ступінчастою коробкою передач Allison. Вона здатна розвивати швидкість у 100 км/год, а запас ходу складає 700 км.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин