Готівка стане найдорожчим способом оплати проїзду у громадському транспорті – Олег Забарило

Фото: Р. Балук

15 листопада у Львові розпочали продавати загальні транспортні картки ЛеоКарт. За їх допомогою можна буде розраховуватись за проїзд без готівки. Придбати картки та поповнити їх баланс можна буде у 37 пунктах на основних зупинках громадського транспорту. Це 31 кіоск «Інтерпрес» та 6 терміналів EasyPay. Вартість звичайної ЛеоКарт 60 грн. Поповнити її також можна буде в пунктах продажу. Але користуватись нею можна буде лише 11 грудня.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міськради Олег Забарило.

«Ми запустили продаж карток з 15 листопада, щоб люди мали можливість завчасно  придбати ці картки. Але ми не рекомендуємо ними вже зараз користуватись, бо ми ще не запустити повноцінного етапу з безготівковою оплатою у всіх видах транспорту, але є чітке розуміння, що в перспективі ми будемо переглядати тарифи і наявність картки «ЛеоКарт» дасть можливість найдешевшим шляхом оплачувати за перевезення в громадському транспорті», – говорить міський посадовець.

За його словами, це вже другий етап впровадження е-квитка. Перший розпочали торік із запуску транспортних карток для пільговиків. На сьогодні вже видали 200 тисяч пільгових карток ЛеоКарт.

«Важливо було забезпечити і вивести за рамки пільгову категорію тому, що в нас за десятки років з’явилось багато різних пенсійних посвідчень різних категорій. Ми стикнулись з тим, що серед них є багато підроблених і недійсних. Але видача пільговику транспортної картки – це є верифікація того, що людина дійсно є пільговиком. Ми уніфікували всі підходи роботи з пільговиками», – говорить Олег Забарило.

Тому з 11 грудня безкоштовний проїзд пільговиків за посвідченням у громадському транспорті буде недійсним.  Пільговики повинні мати  завалідовані картки «ЛеоКарт». Це дозволить облікувати всі поїздки пасажирів пільгових категорій і чітко розраховуватись з перевізниками за перевезення таких осіб.

«Цей механізм дасть можливість економити кошти міського бюджету. Також це заохотить самого водія зупинятись на зупинках пільговикам, розуміючи, що кошти, як від платного пасажира, так і від пільговика надійдуть», – підкреслює Забарило.

Скриншот з програми «Першого  Західного» 

Посадовець зазначає, що від того наскільки швидко львів’яни почнуть використовувати безготівковий спосіб оплати проїзду,  залежатиме те, як довго працюватиме і готівкова оплата. В електротранспорті, для прикладу, безготівковий спосіб оплати діє давно, але на сьогодні 65% пасажирів все-таки вибирають оплату готівкою.  

На думку Олега Забарила, це відбувається тому, що немає різниці в ціні на готівковий і безготівковий проїзд, тому у львів’ян немає стимулів переходити на безготівку.

«До 11 грудня ми маємо кардинально переглянути тарифи. Має бути витримано два принципи. По-перше, уніфікація тарифів в автобусах і електротранспорті. По-друге, тариф має бути диверсифікований таким чином, щоб найвигідніше було користуватись карткою ЛеоКарт. Менш вигідно користуватись банківською карткою. І готівка має бути найдорожчим способом оплати, а тому  таким, що поступово відійде в небуття», – говорить керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міськради.

оренда квартири Львів

Новини