Готовність до 1 вересня. Лише дві школи Львівщини не мають укриття

Фото: nus.org.ua

З нового навчального року діятимуть нові норми щодо площі укриття, передбачені на одного учня. Замість 0,6 кв.м площа складатиме до 1,0 кв. м. Відповідно до наявності укриття у навчальному закладі, визначають і форму навчання.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради, де були присутні представники Львівської ОВА.

 «Таким чином, на 40 відсотків укриття стали менш місткими. Раніше за цією нормою всі учні поміщалися в укриття», – зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА  Олег Паска.

За його словами, навчальні заклади продовжують працювати над тим, аби привести укриття у відповідність до нових норм.

Також керівник департаменту освіти поінформував, що 224 тисячі учнів на Львівщині будуть навчатися очно.

 «Ще 64 тисячі поєднуватимуть дистанційну та очну форми навчання. Подано перелік із 1400 учнів, які планують навчатися дистанційно», – зазначив Олег Паска. Якість дистанційного навчання комісія департаменту моніторитиме першочергово.

Посадовець повідомив, що з початком повномасштабного вторгнення з Львівщини виїхали 30 тисяч учнів. 16 тисяч з них уже повернулися, ще 14 тисяч залишилися. У відсотковому значенні це менш ніж 5% від загальної кількості учнів.

«Важливо розуміти, наскільки наші заклади освіти готові не лише до нового навчального року, а до навчання в умовах загроз війни. Інформація, яку ми як депутати, члени комісії, почули від департаменту освіти – свідчить, що влітку і голови громад, і директори та вчителі шкіл, і управлінці департаменту добре попрацювали. Бо з 1093 шкіл фактично лише дві не мають укриття. Всі заклади освіти забезпечено генераторами, закуплено 68 «Школяриків» і потреби у них більше нема. Важливо також, що до вже наявних, додатково ще 47 кабінетів «Захисту України» оснащено усіма необхідними матеріалами. І тут добре спрацювала синергія – державний бюджет, обласний і гроші громад. Тому так багато вдалося зробити», – зазначила голова комісії Парасковія Дворянин.

оренда квартири Львів

Новини