Граничні ціни на нафту – найважливіша санкція проти РФ, – експертка Агія Загребельська

Фото: slovoidilo

Найважливіше в 8-му пакеті санкцій – це обмеження ціни на російську нафту. Це те, що найбільше вдарить по Росії. У цьому впевнена державна уповноважена Антимонопольного комітету України (2015-2019 рр.) Агія Загребельська.

Про це вона розповіла в ефірі «Першого Західного».

«Це найважливіше не лише під кутом ЄС, а воно важливе з точки зору земної кулі. Тому, що не дивлячись на те, що ці санкції будуть прийматись Європейським Союзом, до нього  долучаться інші країни: хтось офіційно, хтось неофіційно. Ми вже чули позитивні сигнали з Індії, з Індонезії. Більше того, країни ОПЕК, що видобувають нафту,  також не робили якихось негативних заяв чи рішень, які б свідчили про те, що вони не підтримують обмеження цін на нафту. А це означає, що світ готовий долучитись до цього механізму і його підтримувати», – вважає експертка.

Залишилось тільки це рішення Європейському союзу прийняти. Існує ще Угорщина, яка може це рішення блокувати, але на думку Загребельської, якщо ЄС оголосив цей пакет санкцій – значить вони знають, як протидіяти проросійській позиції Угорщини.

Вона також радіє тому, що українська влада нарешті вирішила накласти санкції на російські активи, майно російських олігархів. Про це напередодні заявили в Раді нацбезпеки та оборони України.

«Якщо там є російські олігархи, які були під санкціями в країнах G7, але не під санкціями в Україні, то я щаслива, що РНБО прийняла це рішення. Це єдине правильне рішення, бо це абсолютно ненормально, коли українців вбиває російська армія. І наприклад, Михайло Фрідман є тою людиною в тому числі, завдяки якій ми бачимо Путіна в тому вигляді, який він є. Це оточення толерувало його нахили до імперії, тому повинне відповідати. Україна не може вести з ними справи, ніби нічого не відбулося», – переконана Агія Загребельська.

Євросоюз має намір проголосувати за пропозицію G7 обмежити ціни на нафту з Росії.  Відтак, судноплавним та страховим компаніям буде заборонено транспортувати або страхувати російську нафту, якщо ціна, за якою вона продається, перевищує певний ліміт.

оренда квартири Львів

Новини