Греція вже готується передати Україні пакет озброєнь – Kathimerini

Фото: УП

Влада Греції розпорядилася підготувати до передачі Україні пакет обладнання і озброєння, яке більше не використовується її власними збройними силами.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на матеріал газети Kathimerini.

Прохання про передачу зброї Україні містилося у листі держсекретаря США Ентоні Блінкена.

У ньому, зокрема, йшлося про те, що пріоритет буде надано наданню ВПС Греції військово-транспортного літака КС-135, який підвищить оперативні можливості грецьких винищувачів, в той час як Греція може продати чи передати Україні обладнання, яке не потрібне Збройним силам, з можливістю фінансування до 200 мільйонів доларів.

За інформацією газети, політичне і військове керівництво Греції вже дало необхідні вказівки, щоб застарілі системи та обладнання, які більше не використовуються грецькою армією, були передані Україні з метою забезпечення ресурсів для нових програм оснащення.

На озброєнні Греції перебувають, зокрема, радянські системи ППО «Тор», «Оса», С-300, зенітні установки ЗУ-23-2. Що з цього передадуть Україні поки невідомо.

Раніше Управління воєнного співробітництва Міністерства оборони США повідомило, що Держдеп погодив продаж Греції F-35 вартістю 8,6 мільярда доларів.

Прем’єр Греції заявив, що рішення США щодо продажу F-35 сталось у «важливий день для нашої національної оборони та для грецької дипломатії».

«Виходячи з листа, який я отримав від державного секретаря США Ентоні Блінкена, стратегічна глибина греко-американських відносин підкреслюється та закріплюється. Завдяки цьому Греція офіційно на шляху до придбання до 40 винищувачів останнього покоління F-35», – додав він.

оренда квартири Львів

Новини