Гроші з підвищення тарифу підуть не на відновлення енергетики – експерт енергетичного ринку

Фото: zhzh.com.ua

Побутові споживачі з 1 червня за електроенергію платитимуть вдвічі більше – 4,32 грн/кВт. Експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» пояснив, на що підуть додаткові кошти, зароблені на зростанні тарифу.

«Треба розуміти, що ці кошти не будуть спрямовані на відновлення енергосистеми. По-перше, їх небагато. По-друге, вони і не призначались для цього. Ці кошти будуть скеровані на компенсацію того, що «Енергоатом» та «Укргідроенерго» продають електричну енергію, передовсім, побутовим споживачам нижче за собівартість. Тобто, навіть зараз, після того, як ціну підняли до 4,32 грн/кВт, все одно це нижче за собівартість. Тому ці кошти, які і будуть отримані, максимум підуть на забезпечення роботи аварійних бригад, закупівлю витратних матеріалів, палива для автомобілів – тобто, на поточні потреби», – пояснює експерт.

Водночас відновлення енергетичних об’єктів, за його словами, буде фінансуватись з інших джерел. Зокрема, Кабмін на це вже виділив 8,7 млрд грн. Гроші залучатимуть також з Фонду підтримки енергетики України, де акумульовано 18 млрд грн. Також очікують на 4 млрд від  Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

«Але якщо навіть підсумувати все, це все одно буде менше, аніж 40 млрд грн, які потрібні для того, щоб відновити всі пошкоджені об’єкти. Крім того, проблемою є  й те, що у нас обмеженим є час. Тому що до початку опалювального сезону не вдасться відновити енергоблоки, якщо вони повністю зруйновані.

Тому ця проблема з обмеженнями збережеться і впродовж літнього, і осінньо-зимового періоду. Але все одно це не блекаут, не розвал системи, це не те, що не можна подолати», – наголошує Геннадій Рябцев.

оренда квартири Львів

Новини