ГУР готує спецоперацію зі знищення Кримського мосту у першій половині 2024 – The Guardian

Фото: The Guardian

Головне управління розвідки готує спецоперацію зі знищення Кримського мосту в першій половині 2024 року.

Про це дізналося видання The Guardian від неназваних високопосадовців ГУР, пише Українська правда.

За даними видання, в ГУР вважають, що зможуть вивести міст з ладу найближчим часом. «Ми зробимо це (виведення з ладу Кримського мосту – ред.) в першій половині 2024 року», – сказало джерело The Guardian.

Джерело додало, що розвідка вже має «більшість засобів для досягнення цієї мети» та вказало, що очільник ГУР Кирило Буданов діє згідно з планом, затверджений президентом Володимиром Зеленським, щодо «мінімізації» військово-морської присутності Росії в Чорному морі.

Видання зазначає, що поки незрозуміло як розгортатиметься спецоперація, адже Росія вжила значних заходів для захисту мосту, посиливши протиповітряну оборону і розгорнувши «баржу-мішень» як приманку для вхідних керованих ракет.

Нагадаємо, у ліпні 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що Кримський міст для України є законною ціллю, адже ним окупанти перевозять зброю. За його словами, ця ціль має бути «нейтралізованою».

Відомо про щонайменше дві вдалі атаки на Кримський міст. Перший удар по Кримському мосту стався вранці 8 жовтня 2022 року, наступного дня після 70‑річчя Володимир Путіна. Для нього використали вантажівку з вибухівкою, загорнутою в плівку. Другий удар по мосту Україна завдала у ніч на 17 липня 2023 року морськими надводними дронами, операцію назвали, як і дрони, «Морський малюк».

Також 12 серпня 2023 року в окупованому Криму в районі Керченського мосту двічі за день лунали вибухи. У Міноборони РФ заявили, що по Керченському мосту намагалися завдати удару С-200.

За словам Буданова, 12 серпня ціллю ударів був не міст.

оренда квартири Львів

Новини