ГУР: РФ не реагує на звернення України щодо повернення тіл начебто загиблих на борту Іл-76

Фото: Радіо Свобода

Україна зверталася до РФ, щоб повернути тіла полонених, які, як стверджували московські пропагандисти, були на борту літака Іл-76, який впав у Бєлгороді, однак Росія на це не йде.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов  в ефірі телемарафону «Єдині новини», пише Українська правда.

Юсов заявив, що обмін військовополоненими 31 січня, став «майже завершенням» зірваної операції у день інциденту з Іл-76. За його словами у межах обміну додому повернулись українці, яких мали обміняти 24 січня.

За винятком 65 людей зі списку, який оприлюднили підконтрольні Кремлю пропагандисти РФ.

«Щодо інформації про загибель – так, Україна зверталась і продовжує звертатись щодо передачі тіл. Поки що російська сторона на це не йде.

Тому залишається актуальною вимога нашої держави про проведення неупередженого міжнародного розслідування щодо не лише обставин падіння літака Іл-76, а щодо з’ясування, що ж насправді перебувало всередині – чи були там люди, чи боєкомплект, хто там був, окрім екіпажу. Наразі Росія не підтвердила процес, що стосується міжнародного відкритого розслідування».

Нагадаємо, 24 січня в Бєлгородській області РФ розбився військовий літак Іл-76. Міноборони Росії заявило, що літак віз до Бєлгорода українських військовослужбовців для обміну.

Російська пропагандистка Маргарита Симоньян навіть оприлюднила нібито списки полонених. ЗМІ ж відомі лише імена 6 загиблих членів екіпажу.

Головне управління розвідки Міноборони України підтвердило, що запланований на 24 січня обмін не відбувся, але відомство не має даних про українських полонених на борту літака. На попередній обмін полонених доставляли літаком, але тоді попередили про це.

оренда квартири Львів

Новини