Херсонщину обстрілюють по 80-90 разів на день, – очільник області

Фото: delo

Окупанти продовжують обстрілювати Херсонщину.  Область атакують до 80-90 разів на день. Рашисти стріляють по цивільній інфраструктурі: школах, садочках, лікарнях. В обласній військовій адміністрації Херсонщини змушені постійно лагодити зруйновану і цивільну, і критичну інфраструктури.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів голова Херсонської обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич.

«Після звільнення Херсону ми отримали зруйновану інфраструктуру, підірвані високовольтні лінії електропередач, трансформаторні  підстанції і через це Правобережжя Херсонщини залишилось без світла. За 40 днів з моменту звільнення території, за дорученням Президента, всі наші сили були максимально спрямовані на те, щоб максимально повернути електроенергію, тепло і водопостачання», – розповів  Ярослав Янушевич. За його словами, завдяки допомозі «Укренерго», «Миколаївобленерго» вдалось відновити електропостачання Херсона, готуються до повернення електрики в  Берислав.

На відновлення критичної  інфраструктури зруйнованої Херсонщини в уряді виділили 100 мільйонів гривень. За словами керівника Херсонської ОВА, пріоритети були визначені в самій Постанові Кабміну.

«Це обстеження об’єктів, розробка проєктної документації, придбання будматеріалів і проведення самих ремонтів критичної інфраструктури. Для того, щоб проводити роботи, необхідно встановити обсяг руйнувань. 20% цієї суми було витрачено на технічне обстеження пошкоджених будівель. Решта суми надійде до Херсонської аварійно-рятувальної служби, щоб вона купувала потрібні їм матеріали», – сказав очільник Херсонщини.

На думку Ярослава Янушевича, ворог продовжує обстрілювати Херсонську область, щоб залякати мешканців, змусити їх виходити на вулиці і вимагати від влади припинення війни.  

«Але вони не розуміють одного. Цих людей скорити неможливо. Я постійно проводжу зустрічі з нашими співгромадянами, херсонцями. Я бачу, як вони реагують. Ці люди кажуть: “Ми можемо потерпіти, але ви приберіть цю наволоч з нашої держави», – зазначив голова Херсонська ОВА.

Новини