Хоча кордон розблокований, польські фермери погрожують не пускати вантажівки з зерном – речник Держприкордонслужби

Фото: radiosvoboda.org

Всі пункти пропуску на кордоні з Польщею наразі розблоковано. Але польські фермери на в’їзд до Польщі не пропускатимуть через «Раву-Руську» вантажівки, які переміщують зернові культури. Цей вид вантажу може слідувати по території Польщі виключно в режимі транзиту.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Щодо руху вантажного транспорту, то на цей момент всі напрямки розблоковані. Але днями ми отримали інформацію від польських колег про те, що фермери хоч і розблоковують останній напрямок – Рава-Руська-Хребенне, але фактично в бік Польщі вони не пропускатимуть вантажівки, які перевозять зернові культури.

По інших напрямках – нам такої інформації не надходило. І якщо говорити про динаміку перетину кордону вантажними засобами, то вона зараз є досить високою, якщо порівняти з тим періодом, коли польські фермери блокували 6 напрямків. Найбільший рух спостерігається в пункті пропуску Ягодин. Це найбільший інфраструктурний напрямок на кордоні з Польщею», – зазначає речник прикордонників.

Нагадаємо, блокування польсько-українського кордону розпочали 6 листопада 2023 року польські перевізники. 23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери. 16 січня перевізники досягли угоди щодо певних умов з урядом Польщі та призупинили протест. 9 лютого страйк на кордоні відновили польські фермери.

оренда квартири Львів

Новини